Kuidas käituda tuha tõttu hilinenud lennul?

Islandi vulkaanipurskest tekkinud tuhapilv on erakorraline asjaolu, mille korral kehtivad endiselt ELi lennureisijate õigused ning lennureisijatel on õigus nõuda nende õiguste täitmist.

Islandi vulkaanipurskest tekkinud tuhapilve tõttu on suletud mitme ELi liikmesriigi õhuruumid ja lennujaamad.

„Vulkaanilise tuha pilv seab tõsisesse ohtu lennuohutuse. Riikide ametivõimud peavad võtma vastu otsused, mis tagaksid ohutuse vastavalt rahvusvahelisele õigusele. See tähendab õhuruumi ja lennujaamade sulgemist ilma lennufirmade vahel vahet tegemata," kommenteeris olukorda Euroopa Komisjoni asepresident ja transpordivolinik Siim Kallas.

Praegusel juhul on lennujaamad ja lennujuhtimisasutused tegutsenud üldise ohutuse tagamisel väga kiiresti ja korralikult.  Lisaks kõigele muule, on lennuohutusega tegelev organisatsioon Eurocontrol juhtinud suurepäraselt Euroopa tasandi koostööd, lisas Kallas.

"Samas tahaksin rõhutada, et ka nii erakorraliste asjaolude korral kehtivad endiselt ELi lennureisijate õigused ning lennureisijad peaksid nõudma nende õiguste täitmist,“ märkis Kallas.

Olukord on tekitanud reisijatele tõsiseid probleeme kogu Euroopas. 

"Tegemist on väga erandlike asjaoludega, kuid siiski on oluline meenutada nii reisijatele kui ka lennufirmadele, et ELi reisijate õigused kehtivad ka praegu,“ ütles Kallas.

Reisijal on õigus:

-       saada lennufirmalt teavet (nt oma õiguste, olukorra muutumise, lendude tühistamise ja edasilükkamise kohta),

-       hoolitsusele (suupisted, karastusjoogid, eined, majutus vastavalt vajadusele),

-        valida piletiraha tagasisaamise ja teist marsruuti pidi lõplikku sihtkohta jõudmise vahel.

Niivõrd ebatavalises olukorras ei ole reisijatel siiski õigust saada täiendavat rahalist kompensatsiooni, mida nad saaksid juhul, kui lennu edasi lükkamise või tühistamise oleks põhjustanud lennufirma tegevus.

Lennureisijate õigused on sätestatud Euroopa Liidu direktiiviga nr 261/2004.

Lisateavet lennureisijate õiguste kohta saab aadressilt apr.europa.eu

Reisijatel soovitatakse ühendust võtta lennufirmadega ja probleemide tekkimise korral lennureisijate õiguste jõustamisega tegeleva asutusega.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad