Alustas Eesti esimene tööstressivastane internetiportaal

Täna algab Eestis esimene riiklik tööstressivastane teavituskampaania, mille raames on avatud ka internetiportaal stressivastu.ee.

„Uuringud näitavad küll Eestis kõrget stressitaset, kuid enamasti ei seostata seda töötingimustega,” märgib Rakendusuuringute Keskuse CentAR vanemanalüütik Janno Järve, kes osales üle-eestilise tööstressiuuringu läbiviimisel.

Tänastes oludes varitsevad nii töötajaid kui ka tööandjaid psühhosotsiaalsed riskid. Kuna tööstressi kujunemises on sageli põhjuseks ettevõtte sisekliima, on ettevõtjatel oluline mõista, et töötajate stress väljendub ka ettevõtete majandustulemustes. Samas on igal töökohal võimalik kõigi osapoolte ühiste pingutustega vältida tööstressi üle pea kasvamist. 

Interaktiivne stressikaardistaja ettevõtetele

Tööinspektsioon koos Tööandjate Keskliidu ja Eesti Ametiühingute Keskliiduga on Euroopa Sotsiaalfondi toel teinud esmakordselt Eestis kättesaadavaks interaktiivse tarkvara, mille abil iga ettevõtja saab uurida oma töökollektiivis eksisteerivaid psühhosotsiaalseid riske.

Kodulehelt www.stressivastu.ee alla laaditava Exceli faili abil on võimalik võrrelda oma ettevõtte tulemusi teiste ettevõtetega omaga.

Täna on vähe teada fakt, et psühhosotsiaalsete riskidega tegelemine on kohustuslik igale tööandjale. Just sel otstarbel loodud interaktiivne stressikaardistaja annab selleks aga mugava ja anonüümse võimaluse.  

Tööstress halvab firma tootlikkuse

Tänasel muutlikul ajal, mil tööpuudus on ühiskonnas märkimisväärselt suur, on seda olulisem pöörata tähelepanu nende töötajate olukorrale, kes võivad töökaotushirmus kannatada suure vaimse surve all. Tööstressi üks tekkepõhjuseid on töökohal valitsev õhkkond, suhted kolleegide ja ülemustega ning üldised töötingimused.

Tõestust on leidnud ka see, et tööstressil on omadus kanduda edasi inimeselt inimesele. Teisisõnu - stress, mis võib alguse saada ettevõtte juhtkonna tasandil, nakatab ka töötajaid. Inimesele võib liigne stress põhjustada südamehaigusi, depressiooni, maohaavandeid, luu- ja lihaskonnavaevusi. Ettevõtte tulemustes on aga tööstressi tulemused majanduslikult mõõdetavad: vähene pühendumine, kõrge töövõimetuse tase, suur personalivoolavus, suurenev tööõnnetusrisk ja kvaliteediprobleemid, mis tingivad otseseid lisakulusid.

Tööstressiteemaline konverents

Töötingimuste parandamisele keskendub Tööstressi konverents, mis toimub 29. aprillil Rahvusraamatukogus. Eesti tööstressi temaatikat käsitleval konverentsil saab kuulata valdkonna spetsialistide psühholoogiaprofessorite Stavroula Leka ja Aleksander Pulveri sõnavõtte ning analüüsida dramaturgiliselt lavastatud elulisi stressisituatsioone, mida igaühel elus ette võib tulla.

 

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad