Täna on viimane päev kinnitada registreering majandustegevuse registris

Majandustegevuse registri seaduse järgi peab ettevõtja, kes omab majandustegevuse registris (MTR) registreeringut, igal aastal 15. aprilliks esitama kinnituse registreeringu õigsuse kohta. Tähtaeg kukub täna!

Majandustegevuse registris peavad end registreerima ja oma registreeringut kinnitama erinõuetega tegevusaladel, nagu jae-/hulgikaubandus, alkoholi või kütuse käitlemine jne tegutsevad ettevõtted, seadusega nimetatud asutused ning mittetulundusühingud.

Iga kalendriaasta 15. aprilliks tuleb ettevõtjal kinnitada registreeringu õigsust elektrooniliselt või esitada haldusorganile (linna-/vallavalitsusele, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile vm) kinnitus registreeringu õigsuse kohta, kui ettevõtja registreerimisest või registreeringu muutmisest on möödunud rohkem kui 3 kuud.

Muudatusi, mis on registreeritud ettevõtja taotlusel kolme kuu jooksul enne 15. aprilli, st alates 15. jaanuarist ei pea enam täiendavalt kinnitama.

Registreeringu õigsuse kinnitamise vormi leiab MTRi veebilehelt SIIN

Äriregistris registreeritud ettevõtjal on võimalus registreeringu õigsust kinnitada ja registreeringu andmeid muuta ka elektrooniliselt ettevõtjaportaali kaudu SIIN.

Lihtsustatud kasutusjuhend portaali X-tee teenuste kasutamiseks:
 
1. sisenege lingi kaudu portaali X-tee teenused ettevõtjale
2. registreerige oma ettevõte portaalis
3. registreerige iseennast kasutajaks (halduriks)
4. võtke kõik õigused
5. minge teenuste juurde
6. valige: sisenemine MTR-i ettevõtja kasutajana
7. olete sattunud MTR-i lehele, mille menüüst valige vastavalt vajadusele  „Õigsuse kinnitamine” või Registreeringute alt „Uus registreering” või „Registreeringu muutmine” või Minu andmed alt üldandmete muutmise.
8. õigsuse kinnitamise puhul leiate:

Registreeringud, mille õigsus on kinnitamata:
1) märkige linnukesega
2) kinnitage

Pane tähele: Kui andmed vajavad muutmist, siis tuleb kasutada „Registreeringu muutmise” valikut ja enda pooleliolevaid taotlused leiate Menetluslistist!

Üldise kasutusjuhendi leiab SIIT.

Registreeringu õigsuse kinnitamise ja registreeringu andmete muutmisel ei ole riigilõivu vaja tasuda.

Registreeringu õigsuse kinnitamata jätmisel peatatakse registreering alates 01. maist. Kui ettevõtja ei esita kinnitust registreeringu õigsuse kohta, kustutab haldusorgan peatatud registreeringu 6 kuu möödumisel registreeringu peatamisest alates.

Allikas: Kaubandus-Tööstuskoda, majandus- ja kommunikatsiooniministeeerium

 


 

 

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad