Tulude maksustamise põhimõtted Leedus

Kasutatavamad ettevõtluse vormid Leedus on osaühing ja aktsiaselts. Asutada saab ka filiaale. Samuti võivad välisfirmad avada Leedu esinduse, kuid see ei või äriga tegeleda.

Ettevõtete üldine tulumaksumäär Leedus on alates 2010. aastast 15%.

Ettevõtetele, mille keskmine töötajate arv on kuni 10 ning mille maksustatav tulu ei ületa 500 000 litti maksustamisperioodi kohta, kohaldatakse 5%-list maksumäära.

Erinevatel sotsiaalsetel ja majanduslikel põhjustel on võimalik saavutada ka 0%-ne tulumaksumäär kogu tulu ulatuses. Sellist maksusoodustust kohaldatakse näiteks ettevõtetele, kus vähemalt 40% töötajatest on puudega, vabatsoonides tegutsevatele ettevõtetele, kui nende investeeringute maht on suurem kui üks miljon eurot, tootmisettevõtetele, mille töötajatest vähemalt 50% on osalise töövõimega.

Kinnisvara maksustatakse Leedus kinnisvaramaksuga, mille maksumäär on 0,3%–1% kinnisvara maksustatavast väärtusest.

Mitteresidentidele tehtavatelt väljamaksetelt peetakse tulumaks kinni järgnevalt:

* dividendidelt 15%
Kui välismaisele dividende saavale ettevõttele kuulub vähemalt 10% dividende maksvast äriühingust vähemalt ühe aasta jooksul, siis dividendidelt tulumaksu kinni ei peeta (va madala maksumääraga territooriumil asuvale äriühingule makstud dividendid).

* intressidelt 10%
Kui intresse makstakse EL-i riigi residendist äriühingule või sellise välisriigi äriühingule, kellega Leedul on sõlmitud topeltmaksustamise vältimise leping, siis intressidelt tulumaksu kinni ei peeta.

* kasutustasudelt (rojaltidelt) 10%
liisitud või müüdud kinnisvaralt ning liisitud vallasvaralt 20%
offshore-firmadele makstavatelt tasudelt 15% (off¬shore-regioonide nimekirja on kinnitanud valitsus).

Nimetatud määrad ei arvesta maksulepingutes sätestatud soodsamaid maksustamistingimusi.

Ettevõtetele rakendatavad maksusoodustused Leedus on järgmised:

* reinvesteerimine
Kui Leedus teenitud kasum reinvesteeritakse, siis seda kasumit ei maksustata kuni 50% ulatuses vastavalt investeeringu maksumusele. Kasumi reinvesteerimise all mõistetakse äritegevuses kasutatava materiaalse põhivara soetamist.

Põhivara all mõistetakse ka lõpetamata ehitisi, arvuti riistvara ja tarkvara, kommunikatsiooniseadmeid ja omandatud õigusi. Leedu maksuhaldurit peab sellisest investeerimisprojektist teavitama.

* vabakaubanduspiirkonnad
Sellised piirkonnad on Klaipeda, Kaunase ja Žiauliai haldusterritooriumid. Vabakaubanduspiirkonnas asutatud ettevõtted, kes teevad investeeringuid vähemalt ühe miljoni euro ulatuses, vabastatakse ettevõtte tulumaksust esimese kuue aasta jooksul ja tulumaksu¬määra vähendatakse 50% järgneva kümne aasta jooksul.

"Maksukäsiraamat" ilmub koostöös juhtiva ärinõustamisfirmaga KPMG Baltics.

Loe maksustamisest pikemalt Äripäeva Maksukäsiraamatust, mida saab tellida SIIT.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Uudised

Tööriistad