ÄP Käsiraamatute foorum: käibemaks ja tulumaks dividendidelt

Küsimus: Eestis registreeritud firma X osutab Eesti käibemaksukohuslase numbri all Soomes teenust firmale Y, registreeritud maksukohuslasena Soomes. Teenuse kohta esitab firma X firmale Y arve käibemaksuga 0 krooni. Firma X deklareerib teenuse summa käibedeklaratsioonis real 3 (0% määraga maksustatavad toimingud/tehingud) ja 3.1 (kauba ühendusesisene käive...). Kas firma X toimib õigesti?

Vastus: Toimite õigesti, s.t teise liikmesriigi maksukohustuslasele nullmääraga maksustatavad teenused tuleb deklareerida käibedeklaratsiooni real 3 ja 3.1. Lisaks tuleb nullmääraga tehingud deklareerida ka ühendusesisese käibe aruandel, mis esitatakse kvartalile järgneva kuu 20. kuupäevaks.

Küsimus: Eestis registreeritud ja püsivalt tegutsev ettevõte omab Soome suurettevõtte aktsiaid. 2007-2009 maksis Soome firma Eesti firmale dividende ja pidas makstud summalt kinni Soomes kehtiva tulumaksu 28%. Eesti-Soome topeltmaksustamise vältimise leping sätestab maksumääraks 15%. Kas ja kuidas saab Eesti firma tagasi taotleda enammakstud tulumaksu?

Vastus: Eesti äriühing peaks topeltmaksustamise vältimise lepingu järgi enam kinni peetud tulumaksu tagastamiseks Soome maksuhaldurilt taotlema avalduse alusel üleliigselt kinnipeetud tulumaksu tagastamist. Avaldusele peaks lisama ka Eesti äriühingu residentsustõendi. Täpsemate juhiste saamiseks soovitame kontakteeruda Soome maksuhalduri või maksunõustajatega.

Vastas KPMG Baltics AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad