ÄP Käsiraamatute foorum: puhkusetasud ja puhkuse arvestus

Küsimus: Mis karistus ootab firmat, kes puhkuserahadega on viivitanud (ükskõik, kas siis kogemata või tahtlikult). Kas on olemas mingisugune rahaline karistus (viivis?) või on lahenduseks lisapuhkus tasustatud kujul?

Vastus: Põhimõtteliselt on töötajal õigus nõuda võlaõigusseaduse § 113 sätestatud viivist.
 
Küsimus: Puhkuse osadena andmise kokkuleppe vormistamise kohta: TLS § 68 lg5 ütleb, et põhipuhkust võib osadena anda üksnes poolte kokkuleppel. Mul on puhkuste graafikule, kus puhkus on osadena kuupäevadega fikseeritud, võetud allkiri iga töötaja käest.

Kas ma pean veel tegema eraldi lehel pooltevahelise kokkuleppe ja selle allkirjastama? Või piisab, kui puhkuse graafikule on võetud allkiri ja see fikseerib pooltevahelise tahte? Firmas on kokku 31 töötajat.


Vastus: Kuna seadus ei kehtesta kokkuleppe vormi, siis ma arvan, et ka nimetatud allkirja võiks lugeda töötaja antud nõusolekuks ja kokkuleppeks. Tegemist on muidugi jälle ühega nendest küsimustest, mille osas ootame selguse saamiseks kohtupraktikat. Praktikas aga vaevalt, et keegi selles osas eraldi kokkuleppeid sõlmib.

Vastas advokaadibüroo  Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad