Maksuamet: tulumaksu maamaksu katteks jätnud isikud ei ole maksuvõlglased

Maksuamet kinnitab, et ei ole arestinud nende inimeste kontosid, kes esimeseks tähtajaks maksta tulnud 2010. aasta maamaksu tasumata on jätnud ega plaani seda ka teha.

Samuti rõhutab maksuamet, et tulumaksu maamaksu katteks jätnud isikud ei ole maksuvõlglased.

Amet selgitusel saadeti selleks, et maksukohustus ei ununeks, lähenevast maamaksu tähtajast teavitavad e-kirjad. Adressaatide hulka sattus aga ekslikult ka paartuhat maksumaksjat, kes tuludeklaratsioonis tagasisaadava tulumaksusumma maamaksu katteks jätsid. Maksuhalduri sõnul on neile saadetud vabandav ja selgitav e-kiri.

"Maamaksu tasaarvestus tagasisaadava tulumaksuga tehti 1. aprillil ning neile, kelle tuludeklaratsioon muul põhjusel täiendavat kontrolli ei vajanud, peaks ülejäänud enammaks hiljemalt nädala lõpuks kontole jõudma. MTA alustas maksekorralduste edastamist pankadele eile ning täna jõutakse sellega lõpule. Konkreetne laekumise aeg inimese kontole sõltub ka pangatoimingutest," selgitas maksuhaldur.

Maksuameti sõnul on kontosid küll arestinud, kuid vaid varasemate aastate maksuvõlgade eest, mille kohta on eelnevalt saadetud ka teavitus ning seejärel korraldus võla tasumiseks, mis annab isikule aega võla tasumiseks või ajatamise taotlemiseks. "Alles seejärel, kui võlgnik meeldetuletusele ja korraldusele ei reageeri, maksuhalduriga ühendust ei võta ega otsi lahendusi võla tasumiseks, arestitakse konto.," lisas maksuhaldur.

Keerulisemaid võlajuhtumeid jõuavad ka kohtusse, kui isik püüab näiteks võlgade tasumisest pettuse teel kõrvale hoida. "Näitena võib siinkohal tuua ettevõtte ülemineku juhtumid, kus võlgades äriühing jäetakse maha ja asutatakse uus samal alal tegutsev ettevõte. Arvestades suurt maksuvõlglaste hulka, 140 000 isikut, on selliseid juhtumeid, mis kohtusse jõuavad väga vähe," märkis maksuhaldur.

Amet nentis, et maksuvõlglaste arv kasvas just möödunud maamaksu tasumise tähtajaga hüppeliselt. Eile hommikuse seisuga oli selle aasta maamaksuvõlglasi üle 83 000 isiku.

Seoses sellega tuletab MTA veelkord maamaksu tasumise kohustust meelde, et maksumaksjail oleks võimalik võlg tasuda enne sissenõudmise alustamist ja võlasumma ei koguks intresse. Võlasummale lisandub intress 0,06% päevas, mis on ligi 22% aastas.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad