Firmajuht: praktikant kui tasuta tööjõud

Tööpraktikatoetus on ettevõtjale igal juhul positiivne, sest praktika ajal on sul sisuliselt ju tasuta tööjõud, ütles Türil asuva audiitor- ja raamatupidamisfirma OÜ K-Kreedit omanik ning juhataja Kalmer Keevend.

Töötukassa maksab nelja praktikakuu jooksul juhendajale tööpraktikatoetust ning töötu staatuses praktikandile stipendiumi. "Ettevõtja ei tohigi sel ajal praktikandile mingit raha maksta, sest siis ei oleks ju enam tegemist töötuga,“ lisas Keevend.

Keevend otsustas mullu suvel palgata endale ja assistendile lisaks raamatupidaja ning pöördus abi saamiseks töötukassa poole. "Kuna ma siiani tegelesin nii auditeerimisega kui ka raamatupidamisega üksi, siis mingil hetkel tundsin, et 12tunnised tööpäevad tuleb ära lõpetada,“ põhjendas Keevend raamatupidaja otsimist. "Tuli enda jaoks ära lahendada küsimus, et kas elad selleks, et töötada või töötad selleks, et elada.“

Selle aasta algusest on endine praktikant K-Kreeditis raamatupidajana tööl ning töötukassa maksab firmale poole aasta jooksul palgatoetust. "Kindlasti on ka palgatoetus väikefirmale abiks, sest väikefirmal on iga sent arvel,“ ütles Keevend.

Keevendi sõnul on tema firmaga iga aasta alguses mitmed uued kliendid ühendust võtnud, ent tõsine koostöö tekib ehk pooltega. "Paraku on masu ajal aga nii mõnigi endine klient ka põhja läinud,“ nentis Keevend.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad