Oodatav maamaksu summa 760 miljonit

31.märtsil kukub maamaksu tasumise tähtaeg, maksuameti poolt saadetud maamaksu teadete põhjal peaks maamaksu kogunema 760 miljonit krooni.

Maksu- ja Tolliamet teavitas maksumaksjaid 15. veebruariks 2010. aastal tasumisele kuuluvast maamaksu summast. Kokku saatis amet välja ligi 240 000 paberil ja 178 000 elektroonilist maamaksu teadet, mille alusel kuulub tasumisele ligi 760 miljonit krooni. Teade saadeti e-kirjana kõikidele, kelle e-posti aadress on ametile teada. Sellist saatmisviisi võimaldab sellest aastat muutunud maamaksuseadus.

"Juhul, kui teadet pole mingil põhjusel kätte saadud, on see leitav e-maksuameti/e-tolli rubriigist „Nõuded ja kohustused", samuti saab teate välja printida maksuhalduri teenindusbüroos," teatas maksuhaldur.

Maksuamet palub tähele panna, et vastavalt maamaksuseadusele peab maksumaksja, kes ei ole 2010. aasta maamaksuteadet 25. veebruariks kätte saanud, teavitama sellest 30 päeva jooksul ehk märtsi lõpuks ameti piirkondlikku teeninduskohta. Kõige mugavam võimalus maksuteate kättesaamiseks ja ühtlasi ka kontaktandmete täpsustamiseks on läbi e-maksuameti/e-tolli.

Maamaksu tasumise tähtaeg on 31. märtsil 2010. Kui aastane maamaksu summa ületab 1000 krooni, jagatakse maksu tasumine kaheks, teise osa tasumise tähtaeg on 1. oktoobril. See tähendab, et üle 1000-kroonise maksusumma puhul peab maksumaksja 31. märtsiks tasuma vähemalt pool summast, kuid mitte vähem kui 1000 krooni, ning ülejäänud osa maamaksust tasutakse hiljemalt 1. oktoobriks.

Tasutud maamaks kantakse täies ulatuses üle kohalikele omavalitsustele.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad