Eestis on nüüd 700 advokaati

Advokatuuri liikmete arv tõusis 700-le, kui advokatuuri juhatus otsustas tänasel istungil võtta advokatuuri liikmeks kaks uut advokaati.

„Advokaatide arv on viimastel aastatel järjepidevalt kasvanud ning saavutanud tänaseks taseme, mis võimaldab õigusabi pakkumist väga erinevates valdkondades. Niivõrd soliidse liikmete arvu puhul on praegu oluline motiveerida advokaate pakkuma oma teenuseid ka väljapool suuremaid keskusi,“ ütles advokatuuri esimees Toomas Vaher.

Lisaks Tallinnale on viimase aasta jooksul advokaate lisandunud ka Tartusse, Pärnusse ja Viljandisse. Advokatuuri eestvedamisel on koostöös sihtasutus Tuuruga saanud võimalikuks advokaaditeenus ka Hiiumaal, kus kohalike advokaatide puudumisel käivad õigusteenust pakkumas advokaadid mandrilt.

Advokatuuri liikmetest 444 on vandeadvokaadid, 141 vandeadvokaadi vanemabid ning 99 abid, assotsieerunud liikmeid on 16. Tegevuse on erinevatel põhjustel peatanud 116 liiget.

Advokaadiks soovija peab vastama advokatuuriseaduses sätestatud nõuetele. Tal peab olema juriidiline kõrgharidus, ta peab valdama kõnes ja kirjas eesti keelt, olema aus ja kõlbeline ning sooritama advokaadieksami. Advokaadiks soovija peab esitama ka advokaadibüroo pidaja nõusoleku advokatuuri liikmekandidaadi tööle võtmiseks.

Eesti Advokatuuri loomisest möödus eelmisel aastal 90 aastat. Advokatuuri esimees vandeadvokaat Toomas Vaher ning uus juhatus alustasid kolmeaastast ametiaega tänavu märtsi alguses.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad