Lugeja hääl: Marko Aavik, tulge maa peale!

Raamatupidaja.ee lugeja ei ole nõus justiitsministeeriumi asekantsleri Marko Aaviku arvamusega, nagu oleks e-aruandluse portaalile tulnud tagasiside igati positiivne ja soovitab asekantsleril maa peale tulla.

Järgneb lugeja kommentaar Marko Aaviku arvamusloole Kiretult uuest aruandlusportaalist.

Marko Aavik võiks vahelduseks minna easb.ee foorumisse, et ennast maa peale tuua. Kust see ettekujutus positiivsest tagasisidest?

Ma loodan, et see süsteem saab kunagi kasutuskõlblikuks, praegu on ta siiski üsna segane ning paistab, et ei ole ka olemas ametnikke, kes suudaksid esitatud küsimustele vastata.

Rahandusministeeriumist öeldi, et nemad küll ei tea, kes majandusaasta aruande esitamisega seonduvatele küsimustele vastama peaks, kui RIK nendele ei vasta. RIK soovitab jällegi küsimused, mis nende pädevusse ei kuulu, esitada EASB portaalis, kus on üleval hulk küsimusi, millele keegi pole vastanud ega nähtavasti ka ei kavatse vastata, kuna paljud vastamata küsimused on seal üleval juba alates jaanuarist.

Vastamine loomulikult ongi keeruline, kuna aruandluskeskkonna ehitajaid ei ole päris täielikult aru saanud Raamatupidamise seaduses ja Äriseadustikus olevatest põhimõtetest ning mõistetest.

Tõepoolest - mida vastata foorumis esitatud küsimusele dividendide jaotamise kajastamise kohta omakapitali aruandes, kui keskkonda üles ehitades on puudunud arusaamine sellest, et dividendide jaotamine ja maksmine on kaks erinevat asja (http://www.easb.ee/?id=60946) või mida vastata küsimusele seotud osapoolte lisas kajastatavate tehingute kohta, kui aruandluskeskkonda üles ehitades on puudunud arusaamine sellest, et seotud osapooltega tehtud tehingud ei tähenda alati tulu ja kulu (http://www.easb.ee/?id=60795).

Ega polegi ju tõesti võimalik vastata, kui pärast taksonoomia kehtestamist on tekkinud hulk vastuolusid ning enam lihtsalt ei ole mitte kellelegi teada, kuidas peaks teatud andmeid aruannetes esitama.

Kes probleemist aru ei saa, arvab muidugi, et tegelikult on kõik korras ja ta ei peagi nii lollidele küsimustele vastama.

Tuleb muidugi loota, et EASB foorumisse saabuvad kunagi tagasi ka need asjalikud inimesed, kes seal varem olid ja kes ka esitatud küsimustest aru saavad ja ehk siis ka vastavad.

Raamatupidaja.ee avaldab rubriigis Lugeja hääl lugejate kommentaare portaalis avaldatud artiklitele.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad