Pensioniiga tõstev eelnõu läheb teisele lugemisele

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas oma tänasel istungil saata valitsuse algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (652 SE) täiskokku teisele lugemisele teisipäeval 23. märtsil.

Komisjon otsustas samuti, juhul kui eelnõu teine lugemine teisipäeval lõpetatakse, suunata eelnõu kolmandale lugemisele 24. märtsil, teatas riigikogu pressitalitus.

Komisjon vaatas täna läbi ka eelnõule teiseks lugemiseks esitatud 150 muudatusettepanekut Keskerakonna, Rahvaliidu ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioonidelt. Hääletusel ei leidnud ükski muudatusettepanek toetust.

Eelnevalt kuulas komisjon ära ka riigikantselei strateegiadirektori Keit Kasemetsa ja sotsiaalministeeriumi penisonipoliitika juhi Vilja Kuzmini ettekanded, millest nad selgitasid pensioniea tõstmise vajalikkust ja tutvustasid selleks tehtud analüüse. 

Eelnõu (652 SE) võrdsustab meeste ja naiste pensioniea ja kergitab selle alates 2026. aastast 65 aastani, tõstes seda alates 2017. aastast 3 kuu võrra igal aastal. Algataja hinnangul on seaduse eesmärgiks kindlustada pensionisüsteemi adekvaatsust ja jätkusuutlikkust..

Eestis on meeste pensioniiga on praegu 63 aastat,  naistel tõuseb see 63-ni aastani 2016. aastal.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

31. august 2018

Uudised

Tööriistad