Müügimaksu korraldamine läheb viie inimese kätte

Tallinna linnavalitsuse korralduse eelnõu kohaselt luuakse müügimaksu haldamiseks viis uut ametikohta.

Alates 1. maist toimuvad muudatused Tallinna Ettevõtlusameti koosseisunimestikus ning reklaamimaksu osakond nimetatakse ümber reklaami- ja müügimaksu osakonnaks ning osakonna koosseisu luuakse kaks müügimaksu halduri ja kaks müügimaksu konsultandi ametikohta ning reklaami- ja müügimaksu osakonna koosseisu arenduse juhtivspetsialisti ametikoht, teatas Raepress.

Tallinna Linnavolikogu 17. detsembri 2009 määrusega „Müügimaks Tallinnas“ kehtestatakse müügimaks Tallinna linnas alates selle aasta 1. juunist. Määruse järgi on müügimaksu maksuhaldur ettevõtlusamet, mistõttu on vajalik ameti koosseisu moodustada ka vastav struktuuriüksus ja luua ametikohad, märgitakse teates.

Abilinnapea Eha Võrk kinnitas, et eesmärgiga hoida kokku kulusid nimetatakse ettevõtlusameti kuue ametikohaga reklaamimaksu osakond seoses müügimaksu funktsioonide lisandumisega alates 1. maist ümber reklaami- ja müügimaksu osakonnaks.

„Loodava osakonna põhiülesanneteks on linna reklaamitegevuse koordineerimine, linnale kuuluvate ehitiste pindade reklaamitegevuseks kasutusse andmine, reklaami- ja müügimaksu haldamine, maksukohustuslaste nõustamine, maksudeklaratsioonides esitatud andmete kontroll ja karistuste kohaldamine rikkujate suhtes,“ selgitas Võrk.

Laiendatud funktsioonidega osakonna koosseis suureneb kokku viie ametikoha võrra, seega on alates 1. maist reklaami- ja müügimaksu osakonna koosseisus 11 ametikohta.

1. maist kaotatakse ettevõtlusameti koosseisust reklaamimaksu osakonna juhataja ametikoht ning moodustatakse samast päevast seoses osakonna funktsioonide olulise laienemisega, tööde mahu ja vastutuse suurenemisega ettevõtlusameti reklaami- ja müügimaksu osakonna juhataja ametikoht.

Hinna ja tarbijakaitse teenistuse tarbijapoliitika osakonna koosseisust kustutatakse vakantne tarbijakaitse konsultandi ametikoht ning moodustatakse selle arvel 1. maist reklaami- ja müügimaksu osakonna koosseisu arenduse juhtivspetsialisti ametikoht.

Reklaami- ja müügimaksu osakonna koosseisu moodustatakse kaks müügimaksu halduri ametikohta,  kelle põhiülesanneteks on kontrollide läbiviimine, rikkumiste tuvastamine ja tasumisele kuuluvate maksude määramine, seadusega lubatud sunnivahendite rakendamine, vajadusel maksualase informatsiooni kogumine ja osalemine vaide- ja kohtumenetlustes.

Lisaks müügimaksu haldurite ametikohtadele moodustatakse ka kaks müügimaksu konsultandi ametikohta, kelle põhiülesanneteks on maksumaksjate nõustamine telefoni teel ja teenindusbüroos, järelepärimistele vastamine ja menetluseta kontrollitoimingute läbiviimine.

Muudatuste tulemusel on Tallinna Ettevõtlusameti koosseisus kokku 70 ametikohta.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad