Kaebuste arv pankadele kasvab

Finantsinspektsioonile esitatud kaebuste arv on aasta-aastalt kasvanud. Kõige suurem kasv on olnud pangateenuste sektoris.

Kaebuste arvu kasv 2009. aastal oli tõenäoliselt osaliselt tingitud ülemaailmsest finants- ja majanduskriisist, mis tõi kaasa klientide suurenenud huvi ja tähelepanu nende tarbitavate finantsteenuste vastu. Kriis on ajendanud kliente tutvuma juba sõlmitud lepingu tingimustega ning tegema edaspidi uute finantsteenuste tarbimisel kaalutletumaid ja teadlikumaid valikuid, teatas inspektsioon.

Sarnaselt 2008. aastaga vähenes kindlustusteenusega seotud vaidluste osakaal ja suurenemist jätkas pangateenuseid puudutavate kaebuste osakaal. Kaebused krediidiasutuste tegevuse kohta moodustasid 2009. aastal 62% ja kindlustusseltside tegevuse kohta 34% kõikidest finantsinspektsioonile laekunud kaebustest. 2007. aastal olid need osakaalud vastupidised: vastavalt 29% ja 66%.

Investeerimisühingute ja fondivalitsejate tegevuse kohta laekus 2009. aastal kokku kuus kaebust ning kindlustusmaakleri tegevuse peale üks kaebus.

Enim 2009. aasta jooksul finantsinspektsioonile esitatud kaebusi oli seotud laenulepingute tingimuste erineva tõlgendamisega lepingu poolte poolt või olid need tingitud kliendi pealiskaudsest tutvumisest poolte õiguste ja kohustustega enne laenulepingu või käenduslepingu sõlmimist. Probleeme tekitasid ka laenulepingu tingimuste muutmisega seonduv ja puudulikult esitatud lepingueelne teave.

Arveldusteenuste puhul tulenesid kaebused ülekaalukalt konto arestimisest ning sellest tingitud piirangutest tehingute tegemisel. Samuti oli kaebusi sularahaautomaatides tehtud tehingute kohta.

Nii nagu pangateenuste puhul, põhjustas ka kindlustusteenuste tarbimisel enim vaidlusi kindlustustingimuste erinev tõlgendamine lepingu poolte poolt või olid need tingitud kliendi pealiskaudsest tutvumisest poolte õiguste ja kohustustega enne kindlustuslepingu sõlmimist. Samuti oli traditsiooniliselt kaebusi, milles ei oldud rahul kindlustusandja poolsete kahju hüvitamisega seotud otsustega.

2009. aastal laekus finantsinspektsioonile kokku 167 kaebust. 2008. aastal esitati finantsinspektsioonile 153 kaebust ja 2007. aastal 82 kaebust.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad