Rahandusministeerium ootab 0,4% hinnatõusu

Sarnaselt Eesti Pangaga ootab rahandusministeerium aasta alguses kerget hinnatõusu.

Statistikaameti andmetel tõusid veebruaris tarbijahinnad jaanuariga võrreldes 0,2 protsenti ning langesid eelmise aasta veebruariga võrreldes 0,1 protsenti. Euroalal ulatus esialgsel hinnangul inflatsioon aastases võrdluses 0,9 protsendini.
 
Kuigi sisenõudluse madalseisu ja tööturu nõrkuse püsides võiks oodata hindade languse süvenemist, annavad viimased andmed põhjust oodata kerge hinnatõusu taastumist aastases võrdluses, teatas rahandusministeerium.

Ministeeriumi teatel on peamiseks hinnatõusu põhjuseks on energiahindade tõus, mis omakorda on tingitud naftatoodete kõrgest hinnatasemest välisturgudel. Teiseks põhjuseks on toiduained - aiasaaduste hinnad on viimastel kuudel tõusnud osalt külma ilma tõttu. Oma mõju on olnud ka erinevatel maksumuudatustel.

Rahandusministeeriumi viimase prognoosi kohaselt jääb hindade tõus 2010. aastal siiski tagasihoidlikuks, ulatudes 0,4 protsendini.
 
Jaanuariga võrreldes olid peamisteks tarbijahinnaindeksi mõjutajateks mootorikütuste, riietuse ja toidukorvi kallinemine. Olulisematest kaubagruppidest võis täheldada odavnemist vaid sideteenuste osas. Riietuse puhul toimusid veebruaris tavapärased arengud, ehk aasta alguse hooajalistele allahindlustele järgnes uue hooaja kaupade müügiletulekuga kerge hinnatõus. Toidukorvi maksumust on lisaks tõusvatele aiasaaduste hindadele mõjutanud leiva- ja lihatooted, kus on hinnalangus jätkumas madalamate kokkuostuhindade tõttu.
 
Olukorras, kus majapidamiste sissetulekud vähenevad, võib lähiajal taastuv inflatsiooniline keskkond vähendada tarbijate kindlustunnet ja ostujõudu, mistõttu sisetarbimine jätkab langust, leiab rahandusministeerium.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad