Riigi IT arendused kipuvad puudulikuks jääma

Riigi soovi tulemuseks IT-arendused kiiresti ja iga hinnaga läbi suruda on puudulikult töötavad projektid ja inimeste pahameel, ütles TTÜ avaliku õiguse professor Ülle Madise.

Järgneb Ülle Madise kommentaar: 

Üleolev suhtumine inimestesse, kes uusi kordi täitma peavad, ei ole hea haldustavaga kooskõlas. Võimalik, et puudulike arenduste jõuga läbisurumise põhjus on selles, et arendusi mõtlevad välja ja otsuseid teevad need, kel endal erialateadmised puuduvad ja kes ei viitsi või ei suuda arendatavasse valdkonda süüvida.

Alati on lihtne väita, et töötegijad on laisad ja oleks nagunii uuenduste vastu, mis neilt ikka küsida. Kui kulutused juba tehtud, tavatsetakse aga iga hinna eest tehtud valikuid kaitsta, isegi kui need ei tööta ette nähtud viisil.

Uute IT-süsteemide rakendamine lähtudes töötegijate ja klientide vajadustest nõuab palju loogilist analüüsi, infovahetust ja aega. Samas on see hea tulemuse saavutamiseks vältimatu. Selleks, et vältida lisakulusid, inimeste pahameelt riigi suhtes ja lõpuks võimalikke seaduserikkumisi, on mõistlik enne uue IT-süsteemi kohustuslikku rakendamist testida süsteemi tegelikus töös ja jätta piisav üleminekuaeg. Omariiklus on selleks, et teha kõike kõige paremini, ükskõiksus ja ülbus sellega kokku ei sobi.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad