Euroopa majanduskasv toppab, Eestis kiireim kasv

Läinud aasta neljandas kvartalis jäi Euroopa majanduse toibumine peaaegu toppama, kuna ekspordi kasv üksi ei suutnud korvata eratarbimise ja ettevõtete investeeringute vähenemist.

Kolmanda kvartaliga võrreldes kasvas nii euroala kui ELI 27 liikmesriigi SKP neljandas kvartalis esialgsel hinnangul 0,1%, teatas täna Euroopa statistikaamet Eurostat. 2008. aasta neljanda kvartaliga võrreldes kahanes SKP euroalal 2,1% ja ELis tervikuna keskmiselt 2,3%.

Kõige kiiremat kasvu eelnenud kvartaliga võrreldes näitasid Eesti ja Slovakkia, vastavalt 2,6% ja 2%. Aasta baasil on aga Eesti koos Läti ja Leeduga ELis suurima majanduslanguse läbi teinud riikide esikolmikus.

Eratarbimine püsis Euroopas väikest miinust näidanud kolmanda kvartaliga võrreldes paigal, investeeringud kahanesid euroalal 0,8% ning ELi 27 liikmesriigis keskmiselt 1,3%.

Ekspordi kasv aeglustus eelnenud kvartaliga võrreldes euroalal 1,7%le ja ELis tervikuna 1,9%le, impordi kasv aeglustus vastavalt 0,9% ja 1,4%-le

Võrdluseks kasvas USAs SKP neljandas kvartalis 1,4% ja Jaapanis 1,1%.

Aasta kokkuvõttes kahanes ELi SKP mullu 4,2%, võrreldes 2,4% suuruse langusega USAs ja 5%se langusega Jaapanis.

„Majandus oli mullu sügavas languses, kuid eeldades, et maailmamajanduse toibumine jätkub, on lootust, et majandus ekspordi toel toibub,“ ütles agentuurile Bloomberg Bloxham Stockbrokersi peaökonomist Alan McQuaid.

Eratarbimist hoiab pressi all kõrge tööpuudus, mis küündis jaanuaris 9,9%le.

Euroopa suurimas majandusruumis Saksamaal jäi kasv kolmanda kvartali 0,7%se kasvu järel neljandas kvartalis soiku. Ka Soomes SKP ei muutunud, Rootsi leidis end aga üllatuslikult taas majanduslangusest - SKP kahanes nii kolmandas kui neljandas kvartalis.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad