SEB pakub väikeettevõtetele soodusintressiga liisingut

SEB sõlmis KfW pangagrupiga krediidiliini lepingu väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele kapitalirendi tüüpi liisingulepingute rahastamiseks intressimääraga 2,9%.

Lepingut kaasrahastab osaliselt Euroopa Nõukogu Arengupank (CEB). 

SEB ja KfW koostöös pakutava liisingutingimused on sarnased tavapärasele liisingutehingule. KfW pangagrupi kaasamisel finantseeringu osapooleks on aga võimalik pakkuda soodsamat intressimäära.

Ühekordse finantseeritava tehingu maksimaalseks suuruseks võib olla 1,17 miljonit krooni,  kuid põhiliselt on krediidiliin suunatud tehingutele, mille finantseeringu suurus jääb alla 390 000 krooni.

Sihtgrupiks on majanduse peamine mootor ehk väike- ja keskmise suurusega ettevõtted (kuni 250 töötajaga ettevõte, mille käive on väiksem kui 50 mln eurot või bilansimaht väiksem kui 43 mln eurot), kes vajavad oma igapäevase majandustegevuse arendamiseks või efektiivsemaks muutmiseks investeeringuid seadmetesse või sõidukitesse.

Liisingulepinguid on SEB ja KfW koostöös pakutava krediidiliini raames võimalik sõlmida vaid kapitalirendilepingutena.

„Oleme aastaid töötanud selle nimel, et SEB pakuks parimat kodupanga suhet. Euroopa Liidu struktuurfondide ressursi vahendamisega tahame pakkuda oma klientidele soodsamaid lahendusi vajalike investeeringute tegemiseks, " ütles SEB Liisingu tegevjuht Ainar Leppänen.

Kapitalirendi tüüpi liisinguleping on tema sõnul eriti sobiv seadmete liisimisel, kuid ka sõidukite puhul on kapitalirendil teatud eeliseid kasutusrendi ees. Näiteks on kliendil õigus liisinguesemega seotud võimalikule müügitulule, kui müügihind ületab lepingulist jääkväärtust ja müügiga seotud kulusid. Kindlustusjuhtumi korral, kui laekunud kindlustushüvitis ületab liisingueseme jääkväärtuse, makstakse enamlaekunud hüvitise osa kliendile.

Lisaks on ka kapitalirendi tüüpi liisingulepingu korral võimalik vähendada igakuiste maksete suurust, jättes liisinguperioodi lõppu suurema viimase makse.

"Usume, et käesolev ettevõtetele suunatud pakkumine on liisinguturul atraktiivne ja tihendab meie kodupanga suhet ettevõtetega veelgi," ütles Leppänen.

Liisingu taotlemiseks tuleb pöörduda oma halduri poole, kes viib läbi tavapärase krediidivõimekuse analüüsi.

Kes on kes

KfW pangagrupp on Saksamaa suurim Euroopa ja Saksa majanduse edendamise pank. SEB ja KfW pangagrupp on erinevate lepingute raames teinud koostööd alates 2002. aastast.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad