SEB pakub väikeettevõtetele soodusintressiga liisingut

SEB sõlmis KfW pangagrupiga krediidiliini lepingu väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele kapitalirendi tüüpi liisingulepingute rahastamiseks intressimääraga 2,9%.

Lepingut kaasrahastab osaliselt Euroopa Nõukogu Arengupank (CEB). 

SEB ja KfW koostöös pakutava liisingutingimused on sarnased tavapärasele liisingutehingule. KfW pangagrupi kaasamisel finantseeringu osapooleks on aga võimalik pakkuda soodsamat intressimäära.

Ühekordse finantseeritava tehingu maksimaalseks suuruseks võib olla 1,17 miljonit krooni,  kuid põhiliselt on krediidiliin suunatud tehingutele, mille finantseeringu suurus jääb alla 390 000 krooni.

Sihtgrupiks on majanduse peamine mootor ehk väike- ja keskmise suurusega ettevõtted (kuni 250 töötajaga ettevõte, mille käive on väiksem kui 50 mln eurot või bilansimaht väiksem kui 43 mln eurot), kes vajavad oma igapäevase majandustegevuse arendamiseks või efektiivsemaks muutmiseks investeeringuid seadmetesse või sõidukitesse.

Liisingulepinguid on SEB ja KfW koostöös pakutava krediidiliini raames võimalik sõlmida vaid kapitalirendilepingutena.

„Oleme aastaid töötanud selle nimel, et SEB pakuks parimat kodupanga suhet. Euroopa Liidu struktuurfondide ressursi vahendamisega tahame pakkuda oma klientidele soodsamaid lahendusi vajalike investeeringute tegemiseks, " ütles SEB Liisingu tegevjuht Ainar Leppänen.

Kapitalirendi tüüpi liisinguleping on tema sõnul eriti sobiv seadmete liisimisel, kuid ka sõidukite puhul on kapitalirendil teatud eeliseid kasutusrendi ees. Näiteks on kliendil õigus liisinguesemega seotud võimalikule müügitulule, kui müügihind ületab lepingulist jääkväärtust ja müügiga seotud kulusid. Kindlustusjuhtumi korral, kui laekunud kindlustushüvitis ületab liisingueseme jääkväärtuse, makstakse enamlaekunud hüvitise osa kliendile.

Lisaks on ka kapitalirendi tüüpi liisingulepingu korral võimalik vähendada igakuiste maksete suurust, jättes liisinguperioodi lõppu suurema viimase makse.

"Usume, et käesolev ettevõtetele suunatud pakkumine on liisinguturul atraktiivne ja tihendab meie kodupanga suhet ettevõtetega veelgi," ütles Leppänen.

Liisingu taotlemiseks tuleb pöörduda oma halduri poole, kes viib läbi tavapärase krediidivõimekuse analüüsi.

Kes on kes

KfW pangagrupp on Saksamaa suurim Euroopa ja Saksa majanduse edendamise pank. SEB ja KfW pangagrupp on erinevate lepingute raames teinud koostööd alates 2002. aastast.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad