Swedbank Liising seljatas käibemaksuvaidluses maksuameti

Maksuamet kaotas olulise käibemaksuvaidluse, mis puudutab kõiki äriühinguid, kes osutavad sõiduautode liisingusse andmise teenust.

Maksu- ja Tolliamet määras 2007. aastal alanud käibemaksu revisjoni tulemusel Swedbank Liising AS-le maksuotsusega tasumisele 9 266 635 krooni. Vaidluse põhjustas asjaolu, et Liising oli korraldanud klientidele liisitud ning avariisse sattunud sõidukite taastusremonti viisil, kus taastusremondi tellis ja selle eest tasus remonditeenuse osutajale Liising.

Kui taastusremondi teenuse osutaja väljastas Liisingule käibemaksustatud arve, siis tasus Liising arve ning küsis tasutud käibemaksu riigilt tagasi sisendkäibemaksuna.

Maksuhalduri arvates ei olnud Liisingul õigust tasutud käibemaksu sisendkäibemaksuna tagasi küsida.

Vaidluse praktilist tähendust on Swedbank Liisingut esindanud advokaadibüroo Tark & Co partneri Erki Kergandbergi sõnul raske alahinnata, sest see puudutab kõiki äriühinguid, kes osutavad sõiduautode liisingusse andmise teenust.

Liising ei nõustunud maksuotsusega leides, et on tegutsenud vastavalt seadusele.

Esimese astme kohus nõustus MTA tõlgendusega. Liisingu esindaja vandeadvokaat Erki Kergandberg esitas Tallinna Ringkonnakohtule apellatsioonkaebuse.

Teise astme kohus nõustus apellatsioonkaebuses esitatud põhjendustega ja tühistas Tallinna Halduskohtu otsuse. Muu hulgas rõhutas ringkonnakohus Riigikohtu poolt väljendatud olulist seisukohta, mille kohaselt on maksukohuslasel, sealhulgas Liisingul, vabadus teha tema poolt valitud toiminguid, arvestades muu hulgas maksunduslike kaalutlustega, ning kellelgi ei ole kohustust korraldada oma tegevust viisil, millega kaasneb kõrgem maksukoormus, mida sisuliselt nõudis MTA.

 23. veebruaril 2010. a keeldus Riigikohus MTA kassatsioonkaebuse menetlusse võtmisest.

Täiendava info ja ringkonnakohtu otsusega on võimalik tutvuda advokaadibüroo Tark & Co kodulehel SIIN.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad