Veebruari sotsiaalmaksu laekumine: -19%

Maksu- ja tolliameti kontole oli 14. veebruariks laekunud jooksva kuu eest sotsiaalmaksu 1,89 miljardit krooni, mida on ligi 19% vähem kui eelmise aasta veebruaris kokku.

Kuna sotsiaalmaks tuleb ettevõtetel maksu- ja tolliametile üle kanda hiljemalt iga kuu 10. kuupäevaks (ajapikendust saab vaid juhul, kui 10. kuupäev langeb kokku nädalavahetusega), siis teoreetiliselt võiks praeguseks olla kogu veebruari sotsiaalmaksu laekumine koos.

Selle aasta jaanuaris laekus sotsiaalmaksu eelarvesse 8,7% vähem kui 2009. aastal samal ajal. Selle aasta riigieelarves on ette nähtud, et sotsiaalmaksu laekumine jääb 2009. aasta omale alla vaid 4% võrra.

Rahandusministeeriumi pressibüroo sõnul ei saa kuiste laekumiste kohta enne kuu lõppu täpset ülevaadet anda. „Varasemate kuude põhjal võib öelda, et laekumisi võib olulisel määral tulla ka kuu teises pooles,“ kommenteeris veebruari laekumisi ministeerium.

Samuti on rahandusministeerium arvestanud, et 2010. aasta esimese poole sotsiaalmaksulaekumised on aasta teise poole näitajatest veidi väiksemad.

Tulumaksu oli 14. veebruariks laekunud eelarvesse kokku 608,7 miljonit krooni (sh füüsilise isiku tulumaksu 502,3 miljonit krooni ja 106,4 miljonit krooni juriidilise isiku tulumaksu).

Eelmise aasta tulemustega tulumaksu laekumist võrrelda paraku ei saa, kuna 2009. aastal hakati tuludeklaratsioonide alusel eraisikutele kiiresti tulumaksu tagasi kandma, mistõttu möödunud aasta veebruari lõikes ületas tulumaksu tagastamine tulumaksu laekumise tervelt 575,6 miljoni krooni võrra.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Raivo Sormunen

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad