ÄP Käsiraamatute foorum: offshore firmalt ostetud kauba maksustamine

Küsimus: Offshore firma (Panama) müüb Eesti firmale kauppa (tehing toimub Lätis või siis Eestis). Kas sellest tehingust tulenevad mingid lisamaksud Eesti firmale või mitte?

Vastus: Tulumaksuseaduse alusel võib maksukohustus tekkida, kui väljamakse saaja klassifitseerib madala maksumääraga territooriumil asuvaks.

Tulumaksuseaduse (edaspidi TuMS) § 10 lõikes 1 on nimetatud tingimused, millal välisriiki või välisriigis asuvat piirkonda loetakse madala maksumääraga territooriumiks. Sama paragrahvi lõikes 2 on sätestatud tingimused, millal isikut ei ole loeta madala maksumääraga territooriumil asuvaks, nt kui juriidilise isiku aastatulust üle 50% moodustab tulu kaupade tootmisest.

Maksu- ja Tolliameti kodulehel on nimekiri piirkondadest, mida eelduslikult loetakse madala maksumääraga territooriumiks http://www.emta.ee/index.php?id=1952&highlight=valge,nimekiri. Viidatud nimekirjas on märgitud ka Panama.

TuMS § 52 lg 2 p 5 kohaselt maksustatakse tulumaksuga laenu andmine või ettemakse sooritamine madala maksumääraga territooriumil asuvale juriidilise isikule või muul viisil nõudeõiguse omandamine madala maksumääraga territooriumil asuva juriidilise isiku vastu.

Seega, juhul kui te soetate kauba ilma ettemaksu tegemata või hankija aastatulust üle 50 moodustab tulu kaupade tootmisest, siis tulumaksukohustust Eestis ei teki.

Tegemaks kindlaks millise riigi käibemaksuseadus kohaldub, on oluline teada, kus riigis asub kaup tehingu tegemise hetkel ja kas tehinguga kaasneb kauba liikumine riikide vahel.

Vastas KPMG Baltics AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad