ÄP Käsiraamatute foorum: offshore firmalt ostetud kauba maksustamine

Küsimus: Offshore firma (Panama) müüb Eesti firmale kauppa (tehing toimub Lätis või siis Eestis). Kas sellest tehingust tulenevad mingid lisamaksud Eesti firmale või mitte?

Vastus: Tulumaksuseaduse alusel võib maksukohustus tekkida, kui väljamakse saaja klassifitseerib madala maksumääraga territooriumil asuvaks.

Tulumaksuseaduse (edaspidi TuMS) § 10 lõikes 1 on nimetatud tingimused, millal välisriiki või välisriigis asuvat piirkonda loetakse madala maksumääraga territooriumiks. Sama paragrahvi lõikes 2 on sätestatud tingimused, millal isikut ei ole loeta madala maksumääraga territooriumil asuvaks, nt kui juriidilise isiku aastatulust üle 50% moodustab tulu kaupade tootmisest.

Maksu- ja Tolliameti kodulehel on nimekiri piirkondadest, mida eelduslikult loetakse madala maksumääraga territooriumiks http://www.emta.ee/index.php?id=1952&highlight=valge,nimekiri. Viidatud nimekirjas on märgitud ka Panama.

TuMS § 52 lg 2 p 5 kohaselt maksustatakse tulumaksuga laenu andmine või ettemakse sooritamine madala maksumääraga territooriumil asuvale juriidilise isikule või muul viisil nõudeõiguse omandamine madala maksumääraga territooriumil asuva juriidilise isiku vastu.

Seega, juhul kui te soetate kauba ilma ettemaksu tegemata või hankija aastatulust üle 50 moodustab tulu kaupade tootmisest, siis tulumaksukohustust Eestis ei teki.

Tegemaks kindlaks millise riigi käibemaksuseadus kohaldub, on oluline teada, kus riigis asub kaup tehingu tegemise hetkel ja kas tehinguga kaasneb kauba liikumine riikide vahel.

Vastas KPMG Baltics AS

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad