Leping pole formaalne paber

Ettevõtetes tuntakse aeg-ajalt vajadust mõne töötaja lühiajalise asendaja järele või vajatakse ühekordse projekti jaoks abikäsi. Siis pöördutakse sobiliku renditöötaja leidmiseks renditööjõu vahendaja poole. Aga kuidas saab olla kindel, et oma ettevõttesse võõra inimese laskmine ei lõpe krahhiga, et loodetud abi ei jää hoopis saamata.

Tegelikult on ettevaatusabinõu lihtne. Esiteks tuleb leida usaldusväärne ja võimekas renditööjõu vahendaja. Vahendaja on see, kes teeb renditöötaja valimisel eeltöö. Temast sõltub, kas kasutajaettevõtja juurde jõuab vajalike oskuste ja isikuomadustega renditöötaja. Loomulikult peab ettevõtja ise suutma vahendajale täpselt kirjeldada renditöötaja võtmisega seotud ootusi.

Teiseks peab hoolitsema selle eest, et kasutajaettevõtja ja renditööjõu vahendaja teenuse osutamise leping oleks reaalselt töötav leping. Sellesse dokumenti ei saa suhtuda kergekäeliselt viisil, et "eks-ta-ole-üks-formaalne-paber". Ei piisa, kui selles lepingus on ainult kokkulepe renditöötaja kasutamise teenuse eest makstava tasu kohta ja minimaalne kirjeldus, kes-kus-millal tuleb kasutajaettevõtja juurde töötama.

Arvestama peaks sellise lepingu nagu iga teenuse osutamise lepingu puhul, et mida täpsemalt on kirjeldatud vahendaja teenuse sisu, teenuse kvaliteedinõuded (renditöötaja oskused ja isikuomadused), teenusega seotud pretensioonide lahendamise kord ja kasutatavad õiguskaitsevahendid (näiteks asendustöötaja andmise alused ja selle kord), seda lihtsam on hiljem lahendada probleeme.

Leping peab olema kasutajaettevõtjal abiks olukorras, kui selgub, et renditöötaja on täiesti ebasobiv, jääb ootamatult haigeks või rikub kasutajaettevõtja töökorraldusi.

Kasulik on, kui vahendajaga sõlmitud teenuse osutamise leping sisaldab vahendaja tasu vähendamise aluseid, nt tasu vähendamist ebakvaliteetse teenuse korral või siis, kui vahendaja ei suuda piisavalt kiiresti anda asendusrenditöötajat.

Kolmepoolse renditöösuhte korral jagunevad ettevõtja ja renditööjõu vahendaja vahel tööohutuse ja töötingimuste tagamise kohustused tavapärasest keerulisemalt. Renditöötaja ees on tööohutuse ja töötervishoiu küsimustes kindlasti vastutav vahendaja. Kasutajaettevõtja kontrollib samas reaalselt seda töökeskkonda, kus renditöötaja toimetab. Kui midagi peaks renditöötajaga juhtuma, siis tekib kindlasti vaidlus, kumb maksab tekkinud kahju eest. Vaidluste ennetamiseks tuleks vahendaja ja ettevõtja lepingusse kirja panna nende omavahelise vastutuse põhimõtted.

Nii võib väike vaev alguses hoida teenuse lepingu sõlmimisel ära hilisemad ebameeldivad vaidlused.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Piret Luiga

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad