Villi Tõntson: EML  põhjendused maksumaksja vaenlase valikul olid asjakohased

PriceWaterhouseCoopersi maksukonsultatsioonide osakonna juht Villi Tõntson ütles, et suhtub maksuameti väljatoomisse negatiivse kangelasena küll reservatsiooniga, kuid maksumaksjate liidu põhjendused valiku osas on asjakohased.

"Kahtlen üldse, kas maksumaksja vaenlase kui sellise valimine on põhjendatud, keskenduda võiks pigem positiivsele," märkis Tõntson vastates Äripäeva päevaküsimusele, kas Enriko Aav sai maksumaksja vaenlase tiitli õigustatult.

Maksuameti väljatoomisse negatiivse kangelasena suhtuks Tõntson pigem reservatsiooniga.

"Maksumaksjate liidu põhjendused selle aasta valiku osas on küll asjakohased ning mitmes vallas tuleks ametil ilmselt oma tööd parandada, samas on minu enda kogemused maksuhalduriga viimasel aastal olnud valdavalt positiivset laadi. On küll üksikuid erandeid, kuid kus neid ei oleks," nentis maksuspetsialist.

"Vahest kõige kaalukam EML-i argument, mis puudutab 'ette kaotatud' kohtuvaidlusi, on ilmselt seotud sellega, et maksuhaldur püüab maksu kätte saada ka olukordades, mis vajaks pigem seadusandja sekkumist. Kui sellised 'augud' täidetaks operatiivselt koostöös rahandusministeeriumiga, poleks pikkade vailduste pidamine ehk nii aktuaalne," ütles Tõntson.

Maksumaksjate liit valis eile eelmise aasta maksumaksja vaenlaseks maksu- ja tolliameti juhi Enriko Aava, maksumaksja sõbraks tunnistati õiguskantsler Indrek Teder.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad