Võrk: müügimaks on riigi otsustest tulenev reaalsus

Tallinna abilinnapea Eha Võrk ütleb selgituseks linnavolikogu Reformierakonna fraktsioonile ja selle esimehele Remo Holsmerile, et pealinnas eeloleval suvel kehtestatav müügimaks ei ole mingi eksperiment, vaid keskvalitsuse otsustest tulenev reaalsus.

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul ei ole Tallinnas kehtestatav müügimaks ühe omavalitsuse sundkäik või kinnisidee, vaid üks võimalik katteallikas keskvalitsuse tehtud ränkadele otsustele ja kärbetele.

„ Ilmselgelt peab iga omavalitsus otsima tänasel päeval alternatiive oma eelarve täitmiseks – kui riik vähendab kohalikele omavalitsustele eraldatavat tulumaksuosa ning tõstab samas kogu riigis aktsiisi- ja käibemaksu, siis kuidas saaksidki omavalitsused sellises situatsioonis oma eelarvet täita ilma täiendavaid katteallikaid otsimata,“ ütles Võrk.

Võrk lisas, et erinevalt keskvalitsuse kehtestatud käibemaksu kaheprotsendilisest või aktsiisimäära tõusust, mis mõjutas kõiki eluvaldkondi terves riigis, ei tõsta pealinnas kehtestatav müügimaks ravimite, osade toiduainete ja lastekaupade ehk eelkõige nende kaupade-teenuste hindu, mis on eluliselt olulised ka majanduslikult kõige raskemas seisus olevatele linlastele.

Võrgu sõnul ei ole kaugeltki välistatud, et olemasolevatele ja peagi lisanduvale pealinnale, täieneb müügimaksu kehtestavate omavalitsuste nimekiri veelgi.

„Ka Rahvusvaheline Valuutafond ehk IMF on soovitanud Eestile kasutada senisest enam eelarve stabiliseerimiseks kohalikke makse. Niisamuti väljendas reformierakondlasest rahandusminister Jürgen Ligi eelmise aasta 4. detsembril Harjumaa omavalitsuste liidu nõupäeval väga selgelt oma seisukohta, öeldes, et ta ei pea müügimaksu halvaks. Ministri sõnul oleks suisa kasulikum, kui kõik omavalitsused teeks seda koos – piirkond kehtestamisel peaks olema sarnane – ütles minister toona nõupäeval küsimustele vastates,“ rääkis Võrk.

 Abilinnapea sõnul tuleks Reformierakonnal ning selle linnavolikogu fraktsiooni esimehel esmalt visata pilk peeglisse, enne kui hakata eelnõusid algatama ja tõsistel teemadel arutlema.

„Jääb arusaamatuks, miks ei kutsunud Holsmer oma erakonnakaaslasi Toompeal aasta tagasi vähendama kulutusi, vaid selle asemel tõsteti makse ning roniti veelgi sügavamale maksumaksja ja omavalitsuste taskusse,“ ütleb Võrk.

„Kui Holsmeri hinnangul tuleks Tallinna müügimaksu kehtestamise plaan lugeda läbikukkunud eksperimendiks, siis võiks läbikukkunud eksperimendiks pidada ka Toompeal valitsevat valitsust,“ lisas abilinnapea.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad