ÄP Käsiraamatute foorum: töölepingu lõpetamine ja koondamine

Küsimus: Töötajale anti 7,5 aastat vanglaaega. Mida teha tema töölepinguga?Võttes aluseks mõistlikkuse põhimõtte, võiks töötaja töölepingu üles ütelda töötajast tuleneval põhjusel (TLS § 88).Küsimus seotud töötaja sooviga naaseda lapsepuhkuselt oma endisele töökohale.Antud töötaja ametikohustuste täitmiseks palgati täistöökohaga asendaja (tähtajatu leping).Tänaseks päevaks on majanduslik olukord ja töökoormus märgatavalt muutunud ning mõlemale inimesele kahjuks tööd pakkuda pole. Tööandja seiskohalt oleks mõistlikum jätkata koostööd praeguse töötajaga, kui lapsepuhkusel viibinud töötajaga. Millised on tööandja võimalused lõpetada tööleping lapsepuhkuselt naasva töötajaga?

Vastus: Sisuliselt on tegemist koondamise olukorraga, kus ühe töötaja tööleping tuleks erakorraliselt üles ütelda. Oluline on, et vastavalt TLS § 89 lg 5 tuleb eelistada alla 3 aastast last kasvatavat vanemat. Seega oleks vajalik nimetatud kaasuse põhjalikumaks analüüsiks pöörduda juristi poole.

Küsimus: Oleme sunnitud koondama ühe töötaja ja plaanisime talle koondamisteate edastada homme. Täna selgus, et töötaja jäi haigeks. Kas me peame koondamisteate kuupäeva edasi lükkama või võib jääda esialgne kuupäev ja töötaja saab teate kätte siis kui haiguslehelt naaseb?

Vastus: Uus TLS ei keela töölepingut üles öelda ajutise töövõimetuse ajal. Seega võib ülesütlemisavalduse töötajale võimalusel kätte toimetada ka haiguse ajal. Kui Te aga soovite ülesütlemisavalduse anda kätte töötajale siis, kui ta tööl tagasi on, siis algab etteteatamise tähtaeg ka alles siis, kui töötaja ülesütlemisavalduse kätte saanud ehk ilmselt tuleks sellisel juhul siis muuta ülesütlemise kuupäeva või kui kuupäev jääb samaks, siis maksta vähem etteteatatud aja eest rahalist hüvitist.

Vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad