ÄP Käsiraamatute foorum: töölepingu lõpetamine ja koondamine

Küsimus: Töötajale anti 7,5 aastat vanglaaega. Mida teha tema töölepinguga?Võttes aluseks mõistlikkuse põhimõtte, võiks töötaja töölepingu üles ütelda töötajast tuleneval põhjusel (TLS § 88).Küsimus seotud töötaja sooviga naaseda lapsepuhkuselt oma endisele töökohale.Antud töötaja ametikohustuste täitmiseks palgati täistöökohaga asendaja (tähtajatu leping).Tänaseks päevaks on majanduslik olukord ja töökoormus märgatavalt muutunud ning mõlemale inimesele kahjuks tööd pakkuda pole. Tööandja seiskohalt oleks mõistlikum jätkata koostööd praeguse töötajaga, kui lapsepuhkusel viibinud töötajaga. Millised on tööandja võimalused lõpetada tööleping lapsepuhkuselt naasva töötajaga?

Vastus: Sisuliselt on tegemist koondamise olukorraga, kus ühe töötaja tööleping tuleks erakorraliselt üles ütelda. Oluline on, et vastavalt TLS § 89 lg 5 tuleb eelistada alla 3 aastast last kasvatavat vanemat. Seega oleks vajalik nimetatud kaasuse põhjalikumaks analüüsiks pöörduda juristi poole.

Küsimus: Oleme sunnitud koondama ühe töötaja ja plaanisime talle koondamisteate edastada homme. Täna selgus, et töötaja jäi haigeks. Kas me peame koondamisteate kuupäeva edasi lükkama või võib jääda esialgne kuupäev ja töötaja saab teate kätte siis kui haiguslehelt naaseb?

Vastus: Uus TLS ei keela töölepingut üles öelda ajutise töövõimetuse ajal. Seega võib ülesütlemisavalduse töötajale võimalusel kätte toimetada ka haiguse ajal. Kui Te aga soovite ülesütlemisavalduse anda kätte töötajale siis, kui ta tööl tagasi on, siis algab etteteatamise tähtaeg ka alles siis, kui töötaja ülesütlemisavalduse kätte saanud ehk ilmselt tuleks sellisel juhul siis muuta ülesütlemise kuupäeva või kui kuupäev jääb samaks, siis maksta vähem etteteatatud aja eest rahalist hüvitist.

Vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Veebiseminarid 24/7

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad