Notarid vahendavad kuni 20 000 majandusaruannet

Notarite vahendusel esitab tänavu majandusaasta aruande maksimaalselt 10 000-20 000 ühingut, prognoosis Notarite koja jurist Kaitti Persidski.

Seda, kui suure hulga majandusaasta aruannete esitamiseks notari poole pöördutakse, on raske hinnata, rääkis Persidski, sest aruandeid saab esitada ka notari abita. Kui ühingu esindajal või aruande esitajal puudub ID-kaart või ta soovib mõnel muul põhjusel kasutada notari teenust, saab ta tänavu, mida loetakse n-ö üleminekuperioodiks, pöörduda aruande esitamiseks notari poole.

"Prognoosime, et teenuse kasutajate hulk on tõenäoliselt maksimaalselt 10 000–20 000. Eestis töötab 100 notarit ning notari kohta maksimaalselt 100-200 majandusaasta aruande edastamine ei ole probleemiks," sõnas Persidski. "Küll aga ei soovita aruande edastamist jätta juunikuu viimastele päevadele."

"Majandusaasta aruande edastamisel teenuse kuritarvitamise kasvu ei ole oodata, kuna sisuliselt jätkub aruannete esitamine sarnaselt senisele korrale, toimudes vaid elektroonilise aruandluskeskkonna kaudu," kommenteeris Persidski märkides, et notar fikseerib isiku, kes majandusaasta aruande toob. "Majandusaasta aruandes sisalduvate andmete õigsuse eest vastutab ühingu juhatus," sõnas jurist.

Tänasel e-aruande esitamise koolitusel räägiti ettevõtjatele, et süsteem ei lase äriregistrile esitada arvutuslikult vigast või näiteks auditeerimata aruannet, kui auditeerimine on ettevõttele kohustuslik.

Notarid ootavad hetkel veebis asuva aruandluskeskkonna valmimist, mille kaudu nad aruandeid esitada saaksid. Notar võtab aruande vahendamise eest 400 krooni, millele lisandub käibemaks.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Anne Oja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad