Maksuvõlg kasvas mullu 42%

Maksuvõlg kasvas mullu võrreldes eelmise aastaga põhimaksu osas ligi 42 protsenti, 1,77 miljardi krooni võrra.

Kui aasta alguses oli võla kasv väga kiire, siis novembris ja detsembris see pidurdus. Maksu- ja tolliameti (MTA) maksuvõlgade sissenõudmise tulemusena on pärast võlanõude esitamist aasta jooksul laekunud 1,72 miljardit.

Ameti peadirektor Enriko Aav ütles, et eelmisel aastal tuli teha kiireid otsuseid, et toetada raskustes ettevõtjaid ja samal ajal ära hoida maksudest hoidumise kasv.

Mullu kogus MTA riigikassasse maksutulusid 63,4 miljardit krooni, kohalikele omavalitsustele eraldati tulumaksu 9,9 miljardit. Täiendavalt koguti töötuskindlustusmakseid 1,6 miljardit ning kogumispensionimakseid 588,6 miljonit krooni.

2009. aasta jooksul hoiti tollikontrolli tegevusega kokku ära ligi 149 miljoni krooni suuruse kahju tekkimise riigile. Maksukontrolli tulemusena tuvastati 877 miljonit deklareerimata ja tasutama makse.

Kriminaalmenetluste kaudu hoiti ära 8,2 miljoni krooni suurese kahju tekkimine riigile ning tuvastati tasumata makse summas 173,5 miljonit. Prokuratuuri saadeti kokku 266 kriminaalasja, milles on arestitud 73 miljoni väärtuses kuritegevuses kahtlustatavatele isikutele kuuluvat vara.

MTA teeninduskohtasid külastas aasta jooksul üle 382 000 kliendi, kõnekeskusesse helistati ligi 164 000 korral. Maksumaksjate teavitamiseks hilinemisega esitatud või esitamata deklaratsioonidest, maksuvõlgadest, lähenevatest maksutähtaegadest ja paljust muust saadeti aasta jooksul välja üle 830 000 teavitava e-kirja ning 4563 SMSi.

Selle ja järgmise nädala jooksul avaldab amet valdkondlikud 2009. aasta kokkuvõtted. 2009. aasta kontrollitöö tulemusi ja 2010. prioriteete tutvustatakse homme.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad