Valitsus: majandus kasvab 2011. aastal 3,3%

Täna valitsuses heakskiidu saanud uuendatud konvergentsiprogrammi kohaselt on Eesti valmis euro kasutusele võtma 2011. aasta alguses. Programmi aluseks oleva majandusprognoosi järgi peatub sel aastal majanduslangus ning järgmisel aastal on oodata juba majanduskasvu taastumist.

 Hinnanguid selle aasta majanduskasvule on parandanud Eesti ekspordipartnerite majanduskasvu ootused, siseturu kindlustunde paranemine ja euro kasutuselevõtu võimalus. 2010. aastal majanduslangus peatub ning 2011. aastal on oodata juba majanduskasvu taastumist 3,3 protsendi tasemele.
 
2010. aastal märgatavat hinnatõusu oodata pole, tarbijahindade kasv jääb ca 0,4 protsendi tasemele. Lähiaastate hinnatõus jääb 1-2 protsendi vahele.
 
Valitsussektori eelarve defitsiit jääb 2009. aastal eeldatavasti 2,6 protsendi ning 2010. aastal 2,2 protsendi tasemele. Täpne hinnang möödunud aasta valitsussektori eelarvepositsioonile ja võlale avalikustatakse statistikaamet poolt 26. märtsil.
 
„Ka väikese defitsiidiga tohime leppida ainult lühikest aega, seepärast soovime 2013. aastaks jõuda kogu valitsussektoriga taas ülejääki. Selleks on vaja majanduskasvu kõrval ka kindlat kulude kontrolli ja struktuurseid muudatusi,” ütles rahandusmininster Jürgen Ligi.

Ligi sõnul täidab Eesti tänase seisuga kõik eurole ülemineku kriteeriumid. „Alates novembrist on meil täidetud inflatsioonikriteerium. Eelarvekriteeriumi võimaldavad meie hinnangul varuga täita valitsuse otsused ja tõhus tulude kogumine 2009. aastal. Positsiooni parandame ka järgmistel aastatel,” nentis minister Ligi ministeeriumi teate vahendusel.

 Konvergentsiprogrammi eesmärk on hinnata euroalasse mittekuuluva riigi valitsuse poliitikat Maastrichti konvergentsi kriteeriumite täitmisel ning üleminekul ühisrahale. Liikmesriikide programmide hindamine Euroopa Komisjoni ja Nõukogu poolt toimub veebruaris–aprillis, hindamise tulemusel valmiv raport avalikustatakse mais.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad