Pensionärid ja represseeritud saavad maamaksuvabastust taotleda 29. jaanuarini

Tallinna Linnavaraamet palub seadusemuudatustest tulenevalt esitada maamaksuvabastuse taotlemise avaldused 2010. aasta kohta hiljemalt 29. jaanuariks.

Kui taotlus esitatakse hiljem, määratakse maksuvabastus 2011. aasta kohta.

Isikud, kellele eelnevatel aastatel on maamaksuvabastus määratud, uut avaldust esitama ei pea.

29. detsembril 2009 Riigi Teatajas avaldatud  ja 1. jaanuaril 2010 jõustunud maamaksuseaduse muutmise seadusega muudeti maamaksuseaduse § 5 lõiget 4 selliselt, et maamaksu arvutamiseks vajalikud andmed, sh andmed maamaksuvabastuse määramise kohta, tuleb kohalikul omavalitsusel Maksu- ja Tolliametile esitada maksustamisaasta 1. veebruariks.

Kuna pärast 1. veebruari pole kohalikul omavalitsusel enam maksuvabastuse andmeid Maksu- ja Tolliametile esitada võimalik, on linnavalitsus ette valmistanud ja volikogule saatnud määruse eelnõu, millega kehtestatakse maamaksuvabastuse taotluse esitamise uueks tähtajaks seni kehtinud 15. juuni asemel maksustamisaasta 10. jaanuar. Eelnõu on volikogu 28. jaanuari päevakorras.

Tallinna Linnavolikogu poolt 10. veebruaril 2005 vastu võetud määruse nr 11 “Maamaksuvabastuse taotlemise ja menetlemise kord” alusel on võimalik maamaksuvabastust taotleda riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel pensioni saavatel isikutel ning okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seaduse mõistes represseeritutel ja represseeritutega võrdsustatud isikutel.

Maamaksuvabastust saab taotleda ainult Tallinna haldusterritooriumil asuvale elamumaa sihtotstarbega maale. Maksuvabastuse taotlemiseks ei tohi taotleja saada maakasutusõiguse alusel rendi- või üüritulu.

Pensioni saajatele kehtib lisaks tingimus, et taotlejale kuuluv elamumaa sihtotstarbega maatükk või selle mõtteline osa on suurem kui 200 m². Pensioni saajad vabastatakse maamaksust kuni 700 krooni ulatuses aastas ning represseeritud ja represseeritutega võrdsustatud isikud kogu maamaksu summa ulatuses. Kui maksuvabastuse taotlejale kuulub mitu elamumaa sihtotstarbega maatükki, on maksuvabastust võimalik saada ainult ühele neist maatükkidest.

Maksuvabastuse taotlusvorm on saadaval Tallinna Linnavalitsuse koduleheküljel ja teenindusbüroos (Vabaduse väljak 7). Täiendav info Tallinna Linnavaraameti telefonidel 640 4454 ja 640 4506.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad