Riigikogu võttis audiitortegevuse seaduse vastu

81 poolthäälega kiitis Riigikogu täna heaks "Audiitortegevuse seaduse eelnõu".

Eelnõu sai ka kaks vastuhäält.

Praegu reguleerib audiitortegevust 1999. aastal vastu võetud audiitortegevuse seadus, mida on küll seitsmel korral muudetud, kuid mis sellest hoolimata on ajale jalgu jäänud ning vajas uue seadusena kehtestamist.

Seaduse eesmärk on ajakohastada audiitortegevust ja viia seadusesse antud valdkonnas toimunud muudatused.

Eelmise aasta juulis paberile saanud audiitortegevuse seaduse eelnõu ühtlustab audiitorite töö alused kogu Euroopa Liidus kehtivate normidega, tõstab audiitorteenuse kvaliteeti ning leevendab ettevõtete jaoks auditikohuslust.

Eesti Audiitorkogu tegevdirektor ja vannutatud audiitor Toomas Vapper on eelnõu kohta öelnud, et uue eelnõuga toimub teenuse kvaliteedi tõus ja ühtlustumine ning auditeerimine hakkab toimuma rahvusvaheliste standardite alusel, mida suured rahvusvahelised audiitorfirmad täna juba kasutavad.

Sisemise audiitortegevusega seonduvalt on eelnõus keskendutud eri- ja kutsealasele kvalifikatsioonile ja siseauditeerimise sidususele välisauditi funktsiooniga. Nii sise- kui välisaudiitori kutsetegevuse regulatsiooni väljatöötamisel on aluseks võetud parim rahvusvaheline praktika. Mõlemal juhul juhindutakse Eesti õigusaktide väljatöötamisel ja kehtestamisel kutset esindavate rahvusvaheliste organisatsioonide poolt väljatöötatud ja kinnitatud põhimõtetest ja standarditest.

Seadus jõustub 08. märtsil 2010 aastal.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad