Tallinna linn ja maksuhaldur hakkavad koos müügimaksu kogumist haldama

Maksu- ja Tolliamet ning Tallinna Linnavalitsus sõlmisid reedel, 22. jaanuaril koostöömemorandumi, mille eesmärgiks on näidata valmisolekut Tallinna müügimaksu osas halduslepingu sõlmimiseks.

Memorandumist lepiti ka kokku üldine töökorraldus ning funktsioonide jagunemine kahe poole vahel.

Tallinn ja maksuhaldur leppisid kokku, et müügimaksu haldamisel kasutatakse maksimaalselt ära riigi poolt juba välja arendatud infotehnoloogilist funktsionaalsust. Maksu- ja Tolliamet hakkab müügimaksu haldamisel pakkuma Tallinnale teenust maksu deklareerimise ja tasumisega seotud aspektides. Samuti teavitab maksuhaldur maksumaksjaid vigadega ja esitamata maksudeklaratsioonidest.

Maksu- ja Tolliameti poolt pakutav detailne teenuse kirjeldus fikseeritakse sõlmitavas halduslepingus. Töökorralduse organiseerimisega
ja selleks vajalike infotehnoloogiliste eelduste loomisega kaasnevad kulud, ssealhulgas ka kulud, mis tekivad enne halduslepingu sõlmimist, katab Tallinna linn.

Tallinna linna ülesandeks müügimaksu haldamisel jääb maksukohustuslaste nõustamine, müügimaksu deklaratsioonides esitatud andmete kontroll ning müügimaksu määruse rikkujate suhtes karistuste kohaldamine ja vaidemenetluste läbiviimine.

Projekti juhtrühma kuulub kuus liiget - kolm Maksu- ja Tolliameti esindajat ja kolm
Tallinna linna esindajat. Otsuseid võetakse vastu konsensuse alusel ning kogunetakse vastavalt vajadusele, kuid mitte vähem kui üks kord kuus.

Loe koostöömemorandumi teksti SIIN.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad