ÄP Käsiraamatute foorum: rendiauto kasutamisest

Küsimus: Ettevõttel on ajutiselt võetud kasutusse rendiauto (kuni 6 kuud) Eestis sõitmiseks. Kas antud juhul tuleb erisoodustust maksta? Tegemist on Eesti äriühinguga. Autot kasutatakse nii ettevõtlusega seotud kui ka mitteseotud eesmärkidel. Autot kasutab juhatuse liige.

Vastus: Kui Eesti äriühingu omandis või valduses olevat sõiduautot kasutab juhatuse liige äriühingu ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks, siis on tegemist erisoodustusega.

Siin ei ole oluline, et tegemist on rendiautoga, sest erisoodustuse regulatsioon rakendub ka siis, kui auto on tööandja valduses.

Erisoodustuse hinnaks loetakse 4000 krooni kuus iga sõiduauto kohta (M1 ja M1G kategooria) välja arvatud juhul, kui töösõitude kohta peetakse arvestust.
Arvestuse pidamisel on erisoodustuse hinnaks 4 krooni iga erasõidu kilomeetri kohta.

Kui  sõiduauto on vanem kui 5 aastat ja silindrite töömaht kuni 2000 cm3 (kaasa arvatud), siis loetakse erisoodustuse hinnaks 3 krooni/km.
Kui tegemist ei ole sõiduautoga, siis arvestatakse erisoodustust sõiduki kasutamise turuhinnalt.

Kui sõiduautoga seotud kuludelt on sisendkäibemaks maha arvatud, siis tuleb lisaks tulu- ja sotsiaalmaksule tasuda ka omatarbe käibemaksu.
Arvestuse puudumisel on omatarbe maksustatavaks väärtuseks ühes kuus 3 333 (4000/1,2) krooni.

Samuti sisaldab eelpool nimetatud 4 ning 3 kroonine kilomeetrihind käibemaksu, see tähendab, et maksustatava väärtuse saamiseks tuleb vastavad summas 1,2-ga jagada.

Vastas audiitorbüroo KPMG Baltics

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad