Algab teavituskampaania "Maksmata maksud jätavad jälje"

Maksu- ja Tolliamet alustab tänasest infokampaaniaga “Maksmata maksud jätavad jälje”, et tõsta teadlikkust maksuraha kasutamisest.

Sel aastal on maksuhalduri võtnud endale üheks eesmärgiks selgitada, miks maksude maksmine on oluline ja mida iga kodanik läbi nende saab.

Teavituskampaania põhisõnumiks on: "Maksmata maksud jätavad jälje. Sulle meeldivad korras maanteed, tasemel kiirabi, tõhus päästjate ja politsei töö. Meile ka."

2009. aasta teisel poolel läbi viidud uuring, kus muuhulgas käsitleti ka suhtumist maksude tasumisse, näitas, et teadlikkus riigilt saadavate teenuste osas on madal. 26 protsenti uuringus osalenutest kas ei osanud vastata,  11 protsenti vastasid, et ei saa riigilt mitte midagi või et kohustused on täidetud (11%). 

Sama uuring näitas veel, et vabatahtlikku maksude tasumise valmidust aitab suurendada usaldus riigi vastu, maksutulu kasutamise teadlikkuse kasv ning head suhted riigi ja kodaniku vahel.

Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav ütles, et maksude kogumise aspektist on kõige olulisem, milline on maksumaksja motivatsioon maksude tasumiseks ja seda mõjutab kindlasti ka teadlikkus sellest, kuhu maksuraha kulub.

“Tänasest algava teavitustegevusega soovime me kõiki mõtlema panna, miks me makse tasume ning loodetavasti tõsta arusaamist, et maksude maksmine võimaldab riigil toimida ja  kodanikele sotsiaalseid garantiisid", ütles Aav.

Pealinna trollidel võib näha päästjaid sõnumiga: - "Sõidame väljakutsele trolliga? Nii võib juhtuda, kui jätad maksud maksmata. Sulle meeldivad korras maanteed, tasemel kiirabi, tõhus päästjate ja politsei töö. Meile ka." 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad