10 aastat uut tulumaksuseadust

10 aastat tagasi 1. jaanuaril 2000 jõustus tulumaksuseadus, mis muutis oluliselt senist juriidiliste isikute tulumaksustamise korda. Maksumaksjate liit kutsub üles väiksele jalutuskäigule minevikku - kui palju 10 aasta tagusest seadusest praegu veel kehtiv on?

Aastal 2000 jõustunud seaduse üks olulisemaid punkte: kaotati kasumi maksustamise ning asendato see väljamaksete põhise (erisoodustused, kingitused ja annetused, dividendid, ettevõtlusega mitteseotud kulud) maksustamisega.

Samuti korrastati toonase seadusega ka tulumaksusüsteemi üldisemas plaanis.

Praeguseks on seadust muudetud tervelt 60 korral, millest võib järeldada, et tegu ei ole pelgalt kosmeetiliste parandustega, nagu nenditakse maksumaksjate liidu kodulehel.

Järgnevalt saate paragrahvi kaupa heita pilgu igale sättele. Vasakus veerus on 01.01.2000 jõustunud seaduse redaktsioon ning paremas veerus 01.01.2010 kehtiv redaktsioon. Seaduse tekstile eelneb tulumaksuseaduse muudatuste tabel, kus on ära toodud muudatuse vastuvõtmise aeg, avaldamine Riigi Teatajas ning jõustumise aeg.

Olgu meenutuseks lisatud ka link 01.01.1994 jõustunud ja kuni 31.12.1999 kehtinud tulumaksuseadusele, mida saab vaadata SIIN.

Tulumaksuseaduse tekstide võrdlust saab lugeda SIIN.

Hea raamatupidaja.ee lugeja - millist muudatust selle 10 aasta jooksul pead kõige õnnestunumaks, milline aga võinuks hoopis olemata olla?

Anna meile teada ja kirjuta oma arvamus kommentaariumisse!

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad