Eesti kustutab Mani saare offshore'ide nimekirjast

Rahandusministeerium avalikustas valitsuse määruse eelnõu, millega kustutab Mani saare, Iisraeli, Makedoonia ja Aserbaidžaani madala maksumääraga piirkondade nimekirjast.

Hetkel kehtivasse nimekirja on kantud kõik riigid, millega Eestil on jõustunud tulumaksuga topeltmaksustamise vältimise ja maksudest hoidumise tõkestamise leping. Kehtiv maksuleping võimaldab takistada maksudest kõrvalehoidumist, kuna see sisaldab sätteid vastastikuse teabevahetuse kohta. Samuti on nimekirja kantud Euroopa Liidu liikmesriigid, kes vahetavad teavet maksumaksjate tehingute kohta direktiivi 77/799/EMÜ raames, ütleb määruse seletuskiri.

Seotus madala maksumääraga territooriumil asuva juriidilise isikuga võib tekitada Eesti residendile täiendava maksukohustus eelkõige seetõttu, et riikidega, kes ei ole Vabariigi Valitsuse peetavasse nimekirja kantud, ei ole Eesti maksuhalduril võimalik reeglina tõhusalt maksualast teavet vahetada. Kui sellele asjaolule lisandub ka madal maksumäär välisriigis, siis on Eesti residendil võimalik madala maksumääraga territooriumil asutatud juriidilisi isikuid ära kasutades oma maksukohustust vähendada.

Maksumaksjal on võimalus tõendada oma konkreetse tehingupartneri mittekuulumist madala maksumääraga territooriumite hulka esitades Eesti maksuhaldurile tõendeid tehingupartneri tegeliku majandustegevuse ning kasumi residendiriigis piisava maksustamise kohta. Tehingute korral Vabariigi Valitsuse määrusega kehtestatud nimekirja kuuluvate territooriumide maksumaksjatega ei pea Eesti residendist maksumaksja ebasoodsate maksutagajärgede vältimiseks maksuhaldurile täiendavaid tõendeid esitama, vaid neid asjaolusid eeldatakse.

Seega jääb edaspidi nii Makedoonia, Iisraeli, Mani saare kui ka Aserbaidžaani ettevõtjatega tehingute tegemisel või nimetatud maksulepingupartnerite juriidilistele isikutele väljamaksete tegemisel ära vajadus täiendavate tõendite järele. Kuni aastani 2010 olid Makedoonia ja Mani saar loetletud maksuhalduri koostatud mitteametlikus madalate maksumääradega territooriumide nimekirjas. Ehkki Aserbaidžaan loetakse Vabariigi Valitsuse määrusega kehtestatud nimekirja kuuluvaks tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist 2009, ei muuda see siiski palju, kuna 22%-lise äriühingute tulumaksumääraga Aserbaidžaani ei ähvardanud madala maksumääraga territooriumi maine ka nimekirja kuulumata.

Määruse rakendamine võib kaasa tuua täiendavaid tulusid – kuna Aserbaidžaani, Makedoonia, Iisraeli või Mani saare residentidele tehtud väljamakseid saab määruse muudatusest tulenevalt maksustada soodsamalt kui madala maksumääraga territooriumitel asuvatele juriidilistele isikutele tehtud väljamakseid, elavdab täiendatud määruse jõustamine riikide vahelist majandustegevust ning soodustab investeeringuid mõlemal suunal.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Anne Oja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad