Tööandjad nõuavad iganenud müügimaksu kaotamist

Tööandjate keskliit saatis valitsusele kirja ettepanekuga algatada seadusemuudatus, mis kaotab müügimaksu kohalike maksude seaduses põhjendades, et müügimaks on vastuolus nii Põhiseaduse ja Euroopa käibemaksu arvestuse põhimõtetega.

Keskliidu hinnangul on hetke majandusolukorda arvestades müügimaksu näol tegemist erakordselt koormava maksuliigiga, mida Tallinna Linnavolikogu on otsustanud kehtestada alates 1. juunist 2010 Tallinna linna territooriumil.

"Kohalike maksude seadus kehtib alates 1994. aastast. Tänaseks on Eesti maksuõigus edasi arenenud, Euroopa Liiduga liitumisest alates kehtib uus käibemaksuseadus. Muutunud olukorras on vaja kohalikud maksud üle vaadata ja müügimaksu rakendamine kehtival kujul lõpetada," märgib keskliit oma kirjas.

Kohalike maksude seaduse kohaselt maksavad müügimaksu kauplemis- või teenindusluba omavad füüsilisest isikust ettevõtjad ja juriidilised isikud.

"Eesti õigus ei tunne enam kauplemis- ega teeninduslubasid, need asendati 2004. aastal majandustegevuse registri kannetega. Seega formaaljuriidiliselt ei peagi keegi müügimaksu maksma, kuna kauplemis- ega teeninduslubasid enam ei väljastata," viitavad tööandjad.

Tööandjate keskliit selgitab oma kirjas ka põhjalikult, kuidas müügimaksu regulatsioon läheb vastuollu põhiseaduse õigusselguse põhimõttega ja Euroopa käibemaksu arvestuse põhimõtetega. Samuti on müügimaks tööandjate sõnul vastuolus Eesti ühetaolise maksustamise, maksuerisuste vähesuse ja lihtsa maksuhalduse põhimõttega.

Valitsusele saadetud kirja täistekstiga saab tutvuda SIIN.

 

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad