ÄP Käsiraamatute foorum: eraisikult ostetav kaup ja selle müük

Küsimus: Eraisik Lätist pakub minu firmale kaupa, kuid sularaha eest ja ilma saatelehtedeta. Kuidas teha nii, et seda kaupa saaks müüa Eestis ametlikult (KM-ga)?

Vastus: Käibemaksukohuslasena registreerimata eraisikult soetatud kauba võõrandamisel Eestis on Eesti äriühingust maksumaksja kohustatud maksustama tehingu käibemaksuga.

Kui kaup liigub ilma saatelehtedeta, on maksustamise seisukohast oluline, et ostja suudab tõendada kauba soetamist (nt vastuvõtmise-üleandmise akti, lepingu vm dokumendiga).

Kui ei suudeta tõendada, et kaupu on reaalselt soetatud, on risk, et maksuhaldur loeb kulutuse ettevõtlusega mitteseotuks ning nõuab tulumaksu tasumist.

Tulumaksuseaduse kohaselt  loetakse ettevõtlusega mitteseotud kuluks väljamaksed, mille kohta maksumaksjal puudub raamatupidamist reguleerivates õigusaktides nõuetele vastav algdokument.

Kui kauba müüja on eraisik (saame aru, et müüja ei ole füüsilisest isikust ettevõtja) ja tehing toimub sularahas, on soovitatav sõlmida pooltevahel kirjalik dokument, mis  vastab raamatupidamise seaduses algdokumendi nõuetele.

Vastas audiitorbüroo KPMG Baltics

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad