ÄP Käsiraamatute foorum: eraisikult ostetav kaup ja selle müük

Küsimus: Eraisik Lätist pakub minu firmale kaupa, kuid sularaha eest ja ilma saatelehtedeta. Kuidas teha nii, et seda kaupa saaks müüa Eestis ametlikult (KM-ga)?

Vastus: Käibemaksukohuslasena registreerimata eraisikult soetatud kauba võõrandamisel Eestis on Eesti äriühingust maksumaksja kohustatud maksustama tehingu käibemaksuga.

Kui kaup liigub ilma saatelehtedeta, on maksustamise seisukohast oluline, et ostja suudab tõendada kauba soetamist (nt vastuvõtmise-üleandmise akti, lepingu vm dokumendiga).

Kui ei suudeta tõendada, et kaupu on reaalselt soetatud, on risk, et maksuhaldur loeb kulutuse ettevõtlusega mitteseotuks ning nõuab tulumaksu tasumist.

Tulumaksuseaduse kohaselt  loetakse ettevõtlusega mitteseotud kuluks väljamaksed, mille kohta maksumaksjal puudub raamatupidamist reguleerivates õigusaktides nõuetele vastav algdokument.

Kui kauba müüja on eraisik (saame aru, et müüja ei ole füüsilisest isikust ettevõtja) ja tehing toimub sularahas, on soovitatav sõlmida pooltevahel kirjalik dokument, mis  vastab raamatupidamise seaduses algdokumendi nõuetele.

Vastas audiitorbüroo KPMG Baltics

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad