Ühendusesisese käibe aruande täitmise kord alates 1. jaanuarist 2010 tehtavate tehingute osas

2010. aasta 1. jaanuarist laieneb kaupade ühendusesisesel võõrandamisel maksuhaldurile esitatava aruandluse senine kohustus ka ühendusesiseselt osutatavatele teenustele.

Seoses käibemaksuseaduse muudatustega (RTI, 01.12.2009, 56, 376) peab maksukohustuslane kajastama ühendusesisese käibe aruande vormil VD (RTL 29.12.2009, 100, 1491) nii kaupade ühendusesisese võõrandamise kui ka tema poolt maksustamisperioodi jooksul teise liikmesriigi maksukohustuslasele või piiratud maksukohustuslasele osutatud teenused. 

Ühendusesisese käibe aruandele märgitakse kauba või teenuse käibed ostjate lõikes ehk ühe kauba ostja või teenuse saaja käibed summeeritakse ja kajastatakse ühel real – vastavalt kaupade, kolmnurktehingu või teenuste veerus.

Ühendusesisese käibe aruanne esitatakse kvartalile järgneva kuu 20. kuupäevaks. Aruanne tuleb esitada elektrooniliselt e-maksuameti/e-tolli kaudu, kui isik on olnud käibemaksukohustuslane vähemalt 12 kuud. Esimene uue korra kohane ühendusesisese käibe aruanne esitatakse maksuhaldurile 20. aprilliks 2010. aastal.

Valesti deklareeritud andmed tuleb parandada ühendusesisese käibe muutmise aruandel (vormil VDP).

Seoses ühendusesisese käibe aruandluse laienemisega teenustele juhib maksuhaldur maksukohustuslaste tähelepanu käibedeklaratsiooni (vormi KMD) täitmise uuenenud nõuetele:

    * lahter 3.1 (KMD)deklareeritakse kaupade ühendusesisene käive ja teise liikmesriigi maksukohustuslasele või piiratud maksukohustuslasele osutatud teenuste käive kokku

    * lahter 3.1.1 (KMD)deklareeritakse kaupade ühendusesisene käive

    * lahter 6.1 (KMD) deklareeritakse kaupade ühendusesisene soetamine

Uue vormi kohane käibedeklaratsioon esitatakse maksuhaldurile esimest korda 20. veebruariks 2010, st jaanuarikuu  maksustamisperioodi kohta.

Allikas: maksu-ja tolliamet

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

31. august 2018

Uudised

Tööriistad