Leping hoiab suhted selged

Meedias ja ka õiguskirjanduses ilmunud artikleis on korduvalt rõhutatud, et juhatuse liikme suhe äriühinguga ei ole tööõiguslik. Sestap on soovitatud sõlmida juhatuse liikmetega võlaõiguslik leping, täpsemalt käsundusleping, milles reguleeritakse täpsemalt juhatuse liikme õigused ja kohustused.

 Lepingu sõlmimine on olnud oluline eelkõige juhatuse liikme seisukohalt, kuna äriseadustik sätestab küll tema kohustused, kuid õigused on tema ja äriühingu kokkuleppe küsimus.

Lepingu sõlmimine on aga ka äriühingu seisukohalt väga tähtis - 15. novembril jõustus mitu äriseadustiku muudatust, mis muu hulgas puudutavad äriühingu ja juhatuse liikme suhteid. Kui enne võis juhatuse liige juhatusest tagasi astuda vaid mõjuval põhjusel, siis nüüd võib ta tagasi astuda sõltumata põhjusest, teatades sellest end ametisse määranud organile.

Eristatakse selgelt juhatuse liikme ametist tagasiastumist (ei ole vaja mõjuvat põhjust) ja juhatuse liikme kohustuste täitmiseks sõlmitud lepingu ülesütlemist (vajalik on kas käsunduslepingu erakorraliseks ülesütlemiseks seaduses sätestatud mõjuv põhjus või lepinguline kokkulepe). Juhatuse liikme juhatusest tagasiastumine ei tähenda temaga sõlmitud lepingu automaatset lõppemist ega muuda lepingu sisu.

Näiteks kui lepingu järgi peab juhatuse liige tagasiastumisel äriühingut eelnevalt teavitama vähemalt kolm kuud ette, siis see kohustus kehtib juhatuse liikmel edasi, v.a juhul, kui juhatuse liikmel on lepingu ülesütlemiseks VÕSis sätestatud mõjuv põhjus. Kui juhatuse liige rikub lepingulist kohustust tagasiastumisest ette teatada, võib äriühing seaduse või lepingu alusel nõuda sellega tekitatud kahju hüvitamist.

Seega kui juhatuse liikmega lepingut sõlmitud pole, võib ta suvalisel ajal ja põhjusel juhatusest tagasi astuda. Äriühing võib sellisel juhul leida end olukorras, kus tal seadusjärgne esindaja puudub, tehinguid lepingupartneritega teha ei saa ning tagasiastunud juhatuse liikmelt kahju sisse nõuda samuti ei õnnestu. Seetõttu soovitame äriühingutel sõlmida juhatuse liikmega käsundusleping, milles lepitakse kokku ka juhatuse liikme poolt lepingu ülesütlemisel mõistlik etteteatamise aeg.

Äriseadustik ei nõua juhatuse liikmele tema ülesannete täitmise eest tasu maksmist. Siiski võib käsunduslepingus kokku leppida tasu suuruse, mis üldreeglina peaks olema mõistlikus vastavuses äriühingu majandusliku olukorraga. Juhatuse liikme tasu maksustamisel tuleb silmas pidada, et selliselt tasult tuleb kinni pidada tulumaks ja maksta sotsiaalmaksu, kuid töötuskindlustusmaksega juhatuse liikme tasu ei maksustata.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Mare Kingo

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

Uudised

Tööriistad