Raamatupidaja.ee 2009. aasta lugude TOP 10

Vaata, millised lood huvitasid raamatupidaja.ee lugejaid 2009. aastal kõige enam!

Lõppeva aasta kõige suuremad lugejalemmikud olid online-intervjuud – 20 loetavama loo sisse mahtusid kõik Kuuma Tooli lood, TOP 10-sse platseerus neid kolm.

1.koht: Online-intervjuu lõksude kohta autohüvitises
Kõige suurema huviga uuriti, millised maksulõksud varitsevad autode erisoodustustes. Lugejate küsimustele vastasid 29. oktoobril AS Deloitte Advisory maksu- ja õigusosakonna konsultandid Olga Lavrova ja Evelin Tints.

2.koht: Tulumaksuseaduse muudatus teeb elukaaslasest seotud isiku
7. oktoobril vallutas raamatupidaja.ee lugejate tähelepanu pikaks ajaks Ernst & Young Baltic Asi maksupartneri ja juhatuse liikme Ranno Tingase lugu sellest, et tulumaksuseaduse muudatus teeb majandusliku huvi kontekstis elukaaslasest abikaasaga sarnaselt seotud isiku. See uudis käivitas arutelu, mille järgi hakkab maksuhaldur küll defineerima elukaaslast ja kaua peab selleks ühise katuse all elama.

3. koht: Majandusaasta aruannete esitamise uus kord - ole valmis! Raamatupidajate jaoks on järgmisest aastast alates üks olulisemaid muutusi kindlasti majandusaasta aruannete veebistumine. Seda kinnitas ka 24. novembril ilmunud loo 3. koht.

4. koht: Suured muudatused käibemaksuseaduses
17. novembril jagas Ernst & Young Baltic AS maksukonsultatsioonide osakond seoses käibemaksuseaduse muudatusega soovitusi ettevõtjatele oma äriskeemide kohendamiseks, et maksureeglid selgeks saaksid ning endale ja oma kliendile pärast 1. jaanuari liiga ei teeks.

5. koht: Online-intervjuu Egle Kääratsiga
9. septembril said lugejad sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Egle Kääratsi selgitusi uue töölepingu seaduse kohta. Ehkki selle kehtima hakkamisest on nüüdseks möödas juba pool aastat, tekitab seadusesse kirja pandu siiani veel segadusi ja küsimusi ning kindlasti aitab raamatupidaja.ee ka järgmisel aastal neid segadusi sirgeks harutada.

6. koht: Jurist: uus kord jätab töötajale võimaluse haiguslehe esitamise aega valida
Kuuendale kohale raamatupidaja.ee TOPis platseerus igale tööandjale ja ka töövõtjale oluline teema – nimelt kirjutas maksumaksjate liidu jurist Gaily Kuusik 13. novembril, et uue korra järgi on töötajatel õigus valida endale soodsamat kuud, millal ta haiguslehe tööandjale esitab. Peaasi, et see mahuks 90 päeva piiri sisse.

7. koht: Online-intervjuu uue töölepingu seaduse kohta
3. detsembril istus raamatupidaja.ee Kuumal Toolil advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN advokaat Triinu Hiob, kes vastas taas tööõigusega seotud küsimustele. Seekord sai puudutatud ka töötaja varaline vastutus uue töölepingu seaduse valguses.

8. koht: Võlausaldaja mure: pankrotis äriühingu juhatuse liikme vastutus
5. novembril avaldas raamatupidaja.ee advokaadibüroo Paul Varul vandeadvokaadi ja partneri Aldo Kaljuranna artikli, mis nägi büroo infokirjas trükivalgust pärast advokaadi ootamatut ja avalikkust šokeerinud lahkumist maisest elust. Aldo Kaljuranna viimast kirjatööd loetakse raamatupidaja.ee-s senini pea iga päev.

9. koht: Tulumaksuseaduse muudatused lükkuvad edasi
18. novembril kirjutas raamatupidaja.ee, et oodatud ja kardetud tulumaksuseaduse muudatused ei jõustugi 2010. aastal, vaid lükkuvad edasi. Advokaadibüroo Glimstedt Straus & Partnerid maksuekspert Marko Saag ütles raamatupidaja.ee-le, et muudatuste jõustumise edasilükkamine iseenesest positiivne. Tehti ju veel 24ndal tunnil seadusesse kiiruga uusi muudatusi, kiirustamine seadusemuudatustega pole ettevõtjatele varem aga teadupärast midagi head toonud.

10. koht: RP: kuidas vähendada töötasu
2009. aasta märksõnad oli masu ja töötasude kärpimine. Seegi uue töölepingu seaduse teema leidis käsitelmist ajakirja Raamatupidamise Praktik septembrinumbris, kus seda küsimust lahkasid Heike Härma ja Heli Raidve.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad