FIEdel veel mõni päev aega

FIEd saavad justiitsministeeriumi teatel kuni aasta lõpuni äriregistrisse tasuta ümber registreeruda.

Kõik füüsilisest isikust ettevõtjad peavad maksukohustuslaste registrist ümber registreeruma äriregistrisse ja kuni käesoleva aasta lõpuni on äriregistri ettevõtjaportaali vahendusel võimalik seda teha tasuta.

Justiitsministeeriumi asekantsleri Marko Aaviku sõnul ei tohi FIEd, kes ei ole äriregistrisse registreeritud, tuleval aastal enam ettevõtjana tegutseda. „Need füüsilisest isikust ettevõtjad, kes tänavu ennast äriregistrisse ei registreeri, peavad oma tegevuse jätkamiseks selle toimingu ära tegema järgmisel aastal, kuid siis ei ole see enam tasuta.“

Asekantsleri sõnul võisid FIEd seni registreerida ennast nii maksukohustuslaste- kui ka äriregistrisse, kuid selleks, et muuta kõikide FIEde andmed paremini kättesaadavaks, on vajalik koondada nad äriregistrisse.

„Ümberregistreerimine on kindlasti kasulik FIEde kaupu ja teenuseid ostvatele inimestele. Kuna äriregister on avalik, saab sealt vaadata näiteks seda, kas FIEna kaupa pakkuv isik on vastavalt registreeritud või kui kaua ta on FIEna tegutsenud,“ selgitas Aavik.

Ümberregistreerimiseks anti FIEdele aega terve aasta. „Paraku ei ole võimalik registreerida FIEsid ümber automaatselt, sest äriregister vajab andmeid FIE ärinime ja kavandatava põhitegevusala kohta, mida maksukohustuslaste registris ei ole,“ lisas Aavik.

Kõige lihtsamalt saab maakohtu registriosakonnale ümberregistreerimise kandeavalduse esitada digiallkirjastatult äriregistri ettevõtjaportaali kaudu. Avalduse esitamine on käesoleva aasta lõpuni tasuta. Alates 2010. aastast tuleb registreerimisel tasuda ka riigilõiv 200 krooni. Juhend, kuidas kandeavaldus ettevõtjaportaali kaudu esitada, asub aadressil www.rik.ee/fie.

FIEdele õpetatakse äriregistrisse tasuta ümber registreerumist ka Ole Kaasas! nõustamispunktides. 21.–22. detsembril ja 28.–30. detsembril kell 10.00–14.00 töötab nõustamispunkt Pärnu maakohtu registriosakonnas aadressil Kuninga 22. Lisaks on samadel aegadel avatud Ole Kaasas! nõustamispunktid maksu- ja tolliameti Tallinna, Tartu, Viljandi, Rakvere, Jõhvi, Järva ja Rapla teeninduskohas. Personaalne nõustamine kestab orienteeruvalt 15 minutit ja nõu antakse inimestele nii eesti kui ka vene keeles.

Teine võimalus on esitada kandeavaldus notariaalselt kinnitatuna. Sellisel juhul võib koostada kandeavalduse ise ja notariaalselt kinnitada vaid allkirja. Notaritasu allkirja kinnitamise eest on 200 krooni, millele lisandub käibemaks. Avalduse koostamise täpsemad juhised ja tingimused leiab aadressilt www.just.ee/fie.

Soovi korral võib lasta kandeavalduse koostada ka notaril. Sellisel juhul on notaritasu kokku 485 krooni, millele lisandub käibemaks.

Ümberregistreerimine äriregistrisse ei too kaasa muudatusi FIE raamatupidamises ega tema tulumaksudeklaratsiooni esitamise kohustuses maksu- ja tolliameti ees. Ainus lisanõue on, et FIE peab koostama äriregistris registreerimise kuupäeva seisuga ettevõtte bilansi, milles kajastatakse ettevõtte tegevuseks määratud ettevõtja vara.

Praegu on ca 70 000st Eestis tegutsevast FIEst äriregistrisse kandmata veel ca 15 000.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Villy Paimets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad