Maksuekspert: Holland on värav Euroopasse

Ernst&Yound Baltic ASi maksupartner ja juhatuse liige Ranno Tingase sõnul on Holland ettevõtete jaoks hea värav Euroopasse, mille kasutamisel peab siiski maksuriskidega arvestama.

Järgneb Ranno Tingase kommentaar:

Holland on paljudele USA ja Aasia ettevõtetele värav Euroopasse. Selleks on mitmeid põhjuseid – maksusoodustused, moodne ja paindlik õigussüsteem, avatud ja stabiilne majandus ning suurepärane infrastruktuur.

Ehkki Hollandis kehtib progresseeruv ettevõtte tulumaks, siis on tütarühingu osaluse müügitulu ja tütarühingust saadud dividendid maksuvabad. Sellise maksuvabastuse eelduseks on, et konkreetne tütarühingus oleks osalus vähemalt 5% ja see tütarühing läbiks teatud „testid“ – „varade testi“ ja vajadusel ka „maksumäära testi“. Kui Hollandi äriühingule kuuluv Eesti tütarühing vastab nõutud tingimustele, siis on sellise tütarühingu müügitulu maksuvaba nii Eestis kui Hollandis.

Hollandis maksustatakse ärikasumit (traditsiooniline maksustamine) erinevalt Eestist, kus ainult jaotatud kasum on maksustatud. Samas võimaldab Hollandi teatud grupi ettevõtete kasumeid ja kahjumeid tasaarveldada ning kohaldab madalamat maksumäära intressitulule ja litsentsitasule.

Samuti on võimalik enne maksustamist maha arvata heade äritavadega kooskõlas olevaid kahjusid, mis veel raamatupidamises ei ole kajastatud. Hollandis on kindlasti positiivne ka see, et välismaalastest spetsialistide palkamisel on ette nähtud maksusoodustusi – näiteks maksuvaba palgalisa kuni 30% palgatulust. Lisaks muudab Hollandi atraktiivseks see, et tehingutele ja struktuuridele saab taotleda siduvat eelotsust ning võimalikud on ka siirdehindasid puudutavate kokkulepete sõlmimine maksuhalduriga.

Hollandil on hea maksulepingute võrgustik – ligi 100 riigiga. Seega on neid lepinguid kaks korda rohkem kui Eestill. Eesti jaoks on kindlasti oluline nüanss see, et Hollandil on maksuleping Venemaaga ja mitmete eksootiliste riikidega, kellega Eestil leping puudub.

Samas sisaldavad Hollandi maksulepingud sageli soodustusi ja erisätteid, mida teiste riikide maksulepingutest ei leia. Nii on ka Eesti maksuleping Hollandiga üks soodsamaid välisinvestorile. Seal on punkte, mida pole üheski teises Eesti maksulepingus. Seetõttu investeerivad paljud investorid Eestis asuvasse kinnisvarasse läbi Hollandi holding-ettevõtte. Samas on Hollandi sobiv jurisdiktsioon ka paljudesse teistesse riikidesse investeerimisel.

Ehkki paberil võib tunduda väga kasulik Hollandi ettevõtte kasutamine, siis tasub alati arvestada, et kõigil tehingutel ja struktuuridel peab olema majanduslik sisu ja eesmärk. Eestis on viimastel aastatel olnud piisavalt näiteid, kus on tekkinud vaidlus maksuametiga küsimuses, kas konkreetsel viisil osaluse võõrandamine oli maksudest kõrvalehoidumise eesmärgil või oli sellel ka majanduslik sisu. Seega kellegi ärimudeli asjatundmatu kopeerimine võib väga kurvalt lõppeda.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad