Savisaar: loobume müügimaksust, kui riik alandab käibemaksu

Tallinn võib loobuda üheprotsendilisest müügimaksust, kui valitsus alandab käibemaksu kahe protsendipunkti võrra ehk 18 protsendile – endisele tasemele, ütles linnapea Edgar Savisaar.

Järgneb Tallinna linnapea Edgar Savisaare kommentaar.

 „Valitsusmeediast kostev ulgumine selle üle, et Keskerakond tapab 1protsendise müügimaksuga pealinna ettevõtluse ning röövib rängalt selle elanikke, oli täiesti ootuspärane. Niisamuti nagu oli täiesti loomulik see, et tänavu suvel Ansipi partei ja valitsuse poolt käibemaksu 2protsendilist tõstmist terves riigis käsitleti kui riigimehelikku ning kriisioludes täiesti põhjendatud sammu.

See, et kõrgem riiklik käibemaks kehtestati kõikidele kaupadele, polnud parempoolsele meediale mingi küsimus. Seepärast ei pea rikaste huve kaitsev ajakirjandus ka praegu kõneväärseks, et Tallinna müügimaks ei tõsta ravimite, osade toiduainete ja lastekaupade hinda – nende kaupade hindu, mis on eluliselt olulised majanduslikult kõige raskemas seisus olevatele tallinlastele.

Kui ajakirjandus tõepoolest hoolib Eesti toimetulekust ning ei pea oma ainsaks missiooniks Ansipi vähemusvalitsuse otsustele valimatut kaasakiitmist, siis on mul ettepanek arutada avalikkuses järgmist kompromissi:

Tallinn  on kohe nõus 1-protsendilisest müügimaksu sisseseadmise kavast loobuma kui Vabariigi Valitsus taastab käibemaksu endisel tasemel, st alandaks käibemaksu kahe protsendi, võrra 18 protsendile.  Järgmise aasta linna- kui ka riigieelarved on veel heaks kiitmata ning muudatused oleks valitsusparteide poliitilise tahte olemasolul suuremate segadusteta kergesti sisse viidavad.

Head ajakirjanikud! Enne kui kuulutate Tallinna eelarve Keskerakonna järjekordseks sigaduseks, mõelge palun oma vanematele, lastele, õdedele-vendadele. Mõelge Eesti riigile ja meie maa tulevikule. Kui te tõesti leiate, et riiklikult võetav 2-protsendiline lisa-käibemaks on inimestele soodsam kui Tallinna 1-protsendiline sotsiaalne müügimaks, siis ma kummardan teie meelekindluse ees ning soovin jõudu vasaktsentristlikult juhitava Tallinna materdamisel. Me elame selle üle.

Kui teis aga tärkab südametunnistus või meenub midagi koolimatemaatikast, siis palun lõpetage hüsteeria, teenige oma lugejate/vaatajate/kuulajate enamiku huve ning ehk aitab see raskel ajal ka teile tööd andvatel meediaettevõtetel paremini toime tulla.“

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Maire Kasemaa

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad