Majandusaasta aruannete esitamise uus kord - ole valmis!

Uuest aastast hakkab kehtima uus majandusaasta aruannete esitamise kord, mille kohaselt esitatakse aruandeid edaspidi läbi äriregistri ettevõtjaportaali. Registreeru koolitusele!

Lisaks ettevõtetele puudutavad need muudatused ka kõiki mittetulundusühinguid ja sihtasutusi, kes hakkavad samuti majandusaasta aruandeid elektrooniliselt esitama.

Täna justiitsministeeriumis toimunud uue süsteemi ja selle rakendumise tutvustamisel ütles ministeeriumi asekantsler Marko Aavik, et muudatuste tulemusel muutub andmete esitamine lihtsamaks.

„Selleks loob riik majandusaasta aruande koostamise portaali, kus ettevõtjad saavad täita etteantud vorme ning ei pea enam nuputama, mis ridu ja kuidas majandusaasta aruannetesse kirjutada,“ ütles Aavik.

„Selle tulemusena peaks just väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning mittetulundusühingutele muutuma majandusaasta aruande koostamine tänasega võrreldes lihtsamaks ning kvaliteetsemaks.“

Uut aruannete esitamise korda tervitas ka Eesti kaubandus-tööstuskoja peadirektor Siim Raie.

"Eraisikutena oleme harjunud korra aastas täitma elektroonilist tuludeklaratsiooni. Sarnaseks muutub nüüd olukord ka äriühingutele ja mittetulundusorganisatsioonidele,“ märkis Raie. „Riigi teavitamine oma ettevõtte tegevusest ning tulemustest saab olema ühtse korra kohaselt, dubleerimist vältides ning turvaline."

Aaviku sõnul näeb uue süsteemi rakendamine ette kahesugust üleminekuaega. „Esiteks on kõigil võimalik kuue kuu jooksul uue süsteemiga  tutvuda, sest aruanded tuleb esitada alles poolaasta lõpuks. Lisaks on esimesel aastal võimalik aruannet esitada ka paberil ja notari kaudu.“ 

Tema sõnul tegutsetakse samas aktiivselt selle nimel, et majandusaasta aruande esitajad muudatustega kursis oleksid. „Lisaks ettevõtjate teavitamisele käivad RIKi spetsialistid raamatupidajatele mõeldud seminaridel ja koolitustel, koostöös kaubandus-tööstuskoja ning rahandusministeeriumiga hakatakse korraldama ka tasuta koolitusi,“ selgitas asekantsler.

RIKis avatakse koolitusklass neile, kes soovivad abi aruande esitamisel, samuti pakutakse kasutajatuge nii RIKi infotelefonil kui ka e-posti vahendusel. Välja töötatakse ka põhjalikud kasutusjuhendid eesti, vene ja inglise keeles.

Käesoleval aastal on plaanis korraldada kolm tasuta koolitust, uuel aastal aga kuni aprillini juba 50-60 koolitust.

Järgmised tasuta koolitused toimuvad:

1. detsembril 2009

7. detsembril 2009

8. detsembril 2009

Koolitustel osalemiseks on vajalik registreerumine telefonil 604 0060 või aadressil http://www.bcs.ee/~koolitus/kaubanduskoda/registreerumine.php

Lisainfot aruandluse lihtsustamise projekti kohta leiate siit: http://ajaveeb.just.ee/e-aruandlus/ ja http://xbrl.eesti.ee

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad