ÄP Käsiraamatute foorum: käibemaks sõiduauto müügi puhul

Küsimus: Ettevõte on kunagi ostnud kasutatud sõiduki eraisikult (0% KM-ga) ja nüüd plaanitakse sõiduk maha müüa (müügihind vastab turuhinnale, kuid on soetushinnast madalam). Kas KM kohuslane ettevõte peab sõidukit maha müües kirjutama arvele ka KM-i (20%)?

Lisaks veel täpsustuseks, et sõiduk on olnud ettevõttes põhivarana arvel ja ka kasutuses ning arvestatud on ka amortisatsiooni.

KPMG Baltics ASi vastus: Eraisikult ostetud sõiduauto, mida ettevõte on enda ettevõtluses kasutanud, võõrandamisel tuleb tehingu väärtus maksustada 20% maksumääraga. Maksukohustuslase kohustused on sätestatud käibemaksuseaduse § 24 lg 1, mille kohaselt peab maksukohustuslane lisama võõrandatava kauba või osutatava teenuse maksustatavale väärtusele käibemaksu. Nimetatud olukorras on sõiduautot kasutatud vahepeal eratarbimises (sõiduk osteti eraisikult), sellest tulenevalt on sisendkäibemaksu maha arvamise ahel katkenud, kuid see ei välista müüja kohustust lisada ettevõtluses kasutatud vara võõrandamise tehingutele käibemaks.

 

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad