HansaRaama sunnib raamatupidajaid pangamakseid käsitsi sisestama

HansaWorldi tarkvara üks suuremaid edasimüüjaid HW HansaRaama OÜ on lisaks raamatupidamistarkvara uuendamise sundusele pannud kliendid veel ühte sundseisu - näiteks HansaRaama programm võimaldab e-maksekorraldusi otse saata vaid SEBsse, teistesse pankadesse tuleb e-maksekorraldused käsitsi sisestada.

„Enamgi veel – kui ma HansaRaama uuendatud programmi avan, on seal ka info, kuidas SEBs kontot avada,“ imestas metsanduskontserni OÜ Lignator pearaamatupidaja Anu Sõnajalg selle üle, kas tarkvaramüüja on asunud sisuliselt SEB heaks suisa müügitööd tegema. „HW HansaRaama annab teada, et minge SEBsse üle ja saate sinna panka pool aastat tasuta makseid saata.“

Sõnajala sõnul soetas nende firma enne 1. oktoobrit ehk tärminit, kui vana tarkvaraversioon lukku keerati, uue HansaRaama versiooni, kusjuures algselt küsitud 20 000 krooni asemel sai Lignator programmi kätte 7000 krooniga.

„Kui meie IT-mees oli raamatupidamistarkvara uue versiooni töökorda seadnud, selgus, et sellega saab maksekorraldusi otse saata vaid SEBsse ja seda ka alles pärast täiendava lepingu sõlmimist HW HansaRaamaga,“ rääkis Sõnajalg ja lisas, et varasemate versioonide juures sai kasutada lisavidinat, mis konverteeris HansaRaama koostatud faili kõikidele pankadele arusaadavasse vormi.

„Helistasin HW HansaRaamasse ja sain teada, et kõige turvalisem on maksekorraldusi saata SEBsse ja selleks tuleb meil sõlmida leping ning maksta iga kuu sada krooni,“ lausus Sõnajalg. „Veidi aega hiljem pakkus HW HansaRaama juba soodustust, lubades, et pärast lepingu sõlmimist saame pool aastat kasutada maksekorralduste SEBsse edastamise teenust tasuta.“

Sõnajalg rõhutas, et kuna nende firma põhimõtteliselt ei soovi sõlmida mingit täiendavat lepingut ega vahetada panka, on ta sunnitud tegema maksekorraldusi näiteks Swedbanki käsitsi ja ühekaupa.

HansaWorldi majandustarkvara edasimüüjad saatsid eelmise aasta septembri lõpus oma klientidele kirja, et HansaWorldi 4.3 ja vanemate versioonide andmebaasivõtmeid ei väljastata enam alates 1. oktoobrist 2009 ja majandustarkvara programmide edasiseks kasutamiseks tuleb soetada uus versioon või sõlmida arendus- ja hooldusleping. Kirjas viidati võlaõigusseaduse 374. paragrahvile, mille kohaselt võib litsentsilepingu kumbki lepingupool üles öelda, teatades sellest ette vähemalt üks aasta.

Nördinud ettevõtjad ja raamatupidajad on nimetanud väljapressimiseks HansaWorldi tarkavara edasimüüjate käitumist, millega vanade versioonide kasutusõigus keerati lukku, ning ärgitati ostma uut versiooni.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad