Tarkvaramüüjad panid raamatupidajad sundseisu

Nördinud ettevõtjad ja raamatupidajad nimetavad väljapressimiseks HansaWorldi tarkavara edasimüüjate käitumist, millega vanade versioonide kasutusõigus keerati lukku, ning ärgitatakse ostma uut versiooni.

HansaWorldi majandustarkvara edasimüüjad saatsid eelmise aasta septembri lõpus oma klientidele kirja, et HansaWorldi 4.3 ja vanemate versioonide andmebaasivõtmeid ei väljastata enam alates 1. oktoobrist 2009 ja majandustarkvara programmide edasiseks kasutamiseks tuleb soetada uus versioon. Kirjas viidati võlaõigusseaduse 374. paragrahvile, mille kohaselt võib litsentsilepingu kumbki lepingupool üles öelda, teatades sellest ette vähemalt üks aasta.

ASi Topauto Tartu juhataja Andri Laantee näitas 2003. aastal sõlmitud arvet, millega nad ühelt HansaWorldi toodete edasimüüjalt ostsid ligi 36 000 krooni (pluss käibemaks) eest raamatupidamisprogrammi HansaRaama. Arve all on märge, et programmi kasutusõigus kuulub ostjale peale arve tasumist ehk tegu ei ole litsentsilepinguga.

Laantee kinnitusel on ettevõtte raamatupidamisprogramm alates selle nädala teisipäeva hommikust lukus. „Oleme sunnitud kasutama Excelit ja ka pastapliiatsid on välja otsitud,“ laiutas Laantee käsi. „Ja ma ei tea, kui kaua me peame kiviajas töötama.“

Laantee sõnul vahetavad nad ilmselt kiiresti HansaRaama programmi mõne teise raamatupidamisprogrammi vastu välja. Küsimusele, kas ühelt programmilt teisele üleminek aasta sees keeruliseks ei kujune, vastas ta, et mittetöötava programmiga ei ole samuti väga palju lihtsam.

HansaRaama uue versiooni ja arendus- ning hoolduslepingu sõlmimise eest ei ole Laantee nõus maksma. „Me oleme aastate jooksul kohandanud raamatupidamisprogrammi enda vajaduste jaoks,“ rääkis Laantee. „See tähendab, et oleme ostnud juurde mooduleid umbes 50 000 krooni eest ja me oleme konkreetselt meie jaoks kohandatud programmiga igati rahul. Me tahame töötada edasi sellega, mis me juba ostnud oleme. Nüüd on see aga ära kadunud ja ma pean uue ostma! Miks?“

Laantee sõnul on tegu väljapressimisega. „Mida te arvaksite, kui ühel heal päeval ütleb automüüja teile, et aitab küll, maksa raha juurde, muidu autoga sõita ei saa,“ lausus Laantee. „Et sul tuleb mingi vidin juurde osta ja alles siis saad edasi sõita.“

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad