Tarkvaramüüja: tingimused kehtestab programmi autor

Meie oleme HansaWorldi toodete edasimüüja ja lähtume oma tegevuses programmi autori poolt kehtestatud litsentsi- ja edasimüügi tingimustest, selgitas üks suuremaid edasimüüjaid Excellent Business Solutions Eesti tegevjuht Janno Oja.

„Andmebaasivõti on tarkvara tootja poolt välja töötatud vahend tarkvarapiraatluse vastu võitlemiseks ja võtmeid väljastab klientidele tarkvara autor,“ täpsustas Oja.
Tema sõnul tagab hooldusleping kliendile nendepoolse kasutajatoe ning lepingu sõlmimine on vabatahtlik. Arendusleping tagab kliendile tarkvara autori poolt loodud tarkvara uued versioonid üheks aastaks.

Oja andmeil sõltub arenduslepingu tasu kasutatava paketi mahust ja moodustab 15 protsenti tarkvarapaketi hinnakirjajärgsest hinnast. „Oma klientidele vastu tulles oleme pakkunud kuni 25 protsenti soodustust arenduslepingu hinnast,“ lausus Oja ja lisas, et arenduslepingu aastased hinnad algavad 750 kroonist, millele lisandub käibemaks.

„Tarkvara kasutuselevõtuga on klient aktsepteerinud litsentsilepingu tingimusi ja sellest tulenevalt on klient litsentsisaaja,“ selgitas Oja. „Litsentsileping on kõikidel klientidel programmiga kaasas programmi kataloogis failis Litsents.pdf.“

Oja rõhutas, et kõik tarkvara kasutajad peavad tarkvara kasutamiseks omama litsentsi ehk kasutusõigust. „Vastasel juhul on tarkvara kasutamine ebaseaduslik,“ ütles Oja. „Kusjuures oluline on veel see, et tarkvara ja muude teoste puhul eeldatakse nende autoriõiguslikku kaitstust ning ka kasutaja puhul eeldatakse tema aktiivsust ja initsiatiivi kasutustingimuste väljaselgitamisel. Ehk kasutaja peaks alati mõtlema, kas ja mis tingimustel on tal õigus teost/tarkvara kasutada.“

Oja kinnitusel on enamikel klientidest kehtiv arendusleping olemas või on neil kasutusel uuem programmiversioon. „Andmebaasivõtmete mitte pikendamine puudutab ainult 4.3 versioone, mille müük lõpetati 2005 aastal,“ lisas Oja.

HansaWorld annab oma koduküljel teada, et tegu on kiiresti arenev majandustarkvara loojaga Euroopas. HansaWorldi tarkvara on paigaldatud rohkem kui 73 000 ettevõttesse 110 riigis ja tarkvaraprogrammid on tõlgitud 30 keelde. Grupis töötab üle 300 inimese kokku 23 kontoris. Igas riigis on kohalikud tootejuhid, kes teavad maa vajadusi ja kohaldavad tarkvara vastavalt nõudmistele. Eestis arendab HansaWorldi tooteid HansaWorld Estonia AS.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Veebiseminarid 24/7

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Manpower is looking for a CHIEF ACCOUNTANT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Uudised

Tööriistad