Kaughasartmäng on tulemas, kuid mitte kaugelt

1. jaanuaril 2010 jõustuvad hasartmänguseaduse sätted, mis muudavad Eestis kaughasartmängu korraldamise lubatavaks. Jõustuvate sätete kohaselt peab Eestis kaughasartmängu korraldamiseks olema täidetud kaks põhitingimust – selle korraldamiseks kasutatavat tarkvara sisaldav server peab asuma Eestis ja serveri valdaja peab tagama järelevalveametnikele takistamatu ligipääsu sellele.

Kaughasartmänguks nimetatakse hasartmänge, mis on korraldatud elektrooniliste sidevahendite (nt interneti) vahendusel.

Tõrjumaks ebaseadusliku kaughasartmängu pakkumist Eesti turul (eelkõige kaughasartmänge, mida pakutakse interneti vahendusel välisriikidest), näeb hasartmänguseadus ette kaks vahendit - andmesideteenuse pakkujad on kohustatud takistama juurdepääsu ebaseaduslikule kaughasartmängule ja makseteenuse pakkujatel on keelatud üle kanda makseid ebaseadusliku kaughasartmängu korraldajale. Sellised kohustused tekivad andmeside- ja makseteenuse pakkujatel hetkest, mil nad saavad teada kaughasartmängu ebaseaduslikkusest ja nende täitmata jätmine võib hasartmänguseaduse kohaselt kaasa tuua kuni 40 000 kroonise rahatrahvi.

Sätete sisuline mõju

Nimetatud sätted sisaldavad endas kahte tahku. Esiteks, välismaiste kaughasartmängu korraldajate jaoks on Eesti turule õiguspäraselt sisenemine muudetud ebaatraktiivseks. Selle asemel, et paigutada servereid Eestisse ja allutada end siinsete ametnike vahetule kontrollile, sooviks välismaine kaughasartmängu korraldaja tõlkida oma olemasoleva internetipõhise mängukeskkonna eestikeelseks ja ehk teha siinsel turul veidi ka reklaami, kuid jätkata teenuse osutamist oma praegusest tegevuskohast välisriigis. Seetõttu on ebatõenäoline, et välismaised kaughasartmängu korraldajad peaksid praegustel tingimustel otstarbekaks näha vaeva õiguspäraselt Eesti turule sisenemisega. Vähemalt seniks, kuni turgu laienemiseks mujal jätkub.

Teiseks, kasutatavad meetmed ebaseaduslikule kaughasartmängule juurdepääsu tõkestamiseks on loodud ennekõike nö pühapäevamängureid silmas pidades. Kellel on tõsine soov välismaistes internetikasiinodes mängida, saab õiguspäraste vahenditega juurdepääsupiiranguid hõlpsasti vältida. Andmesideteenuse pakkujate võimalikud piirangud välistab 150 krooni kuus maksev internetist tellitav VPN teenus ja makseteenuse pakkujate piiranguid aitab vältida mõne rahvusvahelise makseteenuse pakkuja (nt PayPal) kasutamine.

Värske Euroopa Kohtu lahend toetab piirangute seadmist

Euroopa Liidu üheks alustalaks on liikmesriikide seas teenuste vaba liikumise tagamine. Selle taustal on aga tekkinud küsimus, kui jõuliselt võivad liikmesriigid seada enda turul takistusi välismaiste kaughasartmängu pakkujate tõrjumiseks. Alles hiljuti tegi Euroopa Kohus lahendi (Bwin vs Portugal), milles toetas liikmesriikide õigust keelata enda territooriumil interneti vahendusel hasartmängude korraldamine ettevõtjate poolt, kes asuvad teises liikmesriigis ja osutavad seal analoogseid teenuseid seaduslikult. Kohus viitas lahendit tehes asjaolule, et hasartmängude valdkond on Euroopa tasandil ühtlustamata ning seetõttu ei saa ühes liikmesriigis teostatud järelevalve hasartmängukorraldaja üle olla tagatiseks, et ka teise liikmesriigi kontekstis vastab antud hasartmängukorraldaja vajalikele nõuetele.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Ants Nõmper

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad