Rõivas: kogumispensioni muudatused jõuavad aasta lõpuks riigikokku

Võimalikud muudatused kogumispensioniseaduses nagu fondide sagedasem vahetus, konservatiivsete fondide regulatsiooni muutus jõuavad veel aasta lõpuks riigikogu ette, kinnitas riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas. 

 „Täpsem teemadering jõuab aasta lõpuks parlamendi ette,“ ütles Rõivas. „Juba eelarve aruteluga paralleelselt leiame kindlasti võimaluse rahanduskomisjoni ja finantsinspektsiooni ning rahandusministeeriumiga kohtumiseks, et neid teemasid arutada.“

Üks oluline teemadering, mis võimaliku seadusemuudatuse juures aruteluks olnud, on Rõivase sõnul konservatiivsetele fondidele veelgi karmimate reeglite kehtestamine kuni selleni välja, et fondihaldur peab kasvõi nulltootlusega fondi varade säilimise tagama. „Kes oma loomult on konservatiivsed ja soovivad ainult seda, et nende raha säiliks, oleks nende jaoks selgus olemas,“ toonitas ta.

Teine teemadering puudutab kindlasti seda, kui tihti saab fonde vahetada juhul, kui leitakse enda hinnangul parem haldur. „See ei ole ka pelgalt nii lihtne, sest ega pensionifond ole pesupulber, mida võib iga nädal vahetada,“ kommenteeris poliitik. „Fondist väljumine ja sinna sisenemine ei saa puht loogiliselt nii lihtsalt käia.“

„Kevadest saati on rahandusministeerium oma reegleid analüüsinud. Muudatusi kindlasti ülepeakaela teha ei saa, st ainult paari näite varal,“ märkis Rõivas, viidates Swedbanki võlakirjafondi allahindlusele. Aasta lõpuks peaks see analüüs olema. „Ma usun, et hiljemalt järgmisel kevadel on meil väga tõsiselt plaanis juba seadusemuudatuse tasandil nende küsimustega tegeleda,“ lisas Rõivas.

Rõivas ütles veel, et peale finantskriisi on finantsinspektsiooni ettepanekud kogumispensionisüsteemi muutmiseks kindlasti natuke muutunud, jättes vastamata küsimusele, miks muudatuste tegemine nii kaua aega on võtnud, kui arvestada, millal ettepanekud riigikogule tehti.

„Kriis muutis targemaks mitte ainult Eesti regulatsioonide väljatöötajad ja järelevalve teostajad, vaid tegelikult toimus see kogu maailmas,“ arvas ta, mille tulemusel on nüüd võimalik seadusandluses teha ka pikaajalisi ja tulevikku vaatavaid muudatusi.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Tamro Eesti otsib RAAMATUPIDAJAT

Tamro Baltics OÜ

05. märts 2018

Uudised

Tööriistad